Jadran LP prošao Trstenicu, Omladincu gostujući-Grku domaći bod. Hajduku poraz

Kategorija: Nogomet Kreirano: 23 Ožujak 2014 Objavljeno: 23 Ožujak 2014

DUBROVNIK –  Derbi 17.kola 1.Županijske nogometne lige odigran je u Orebiću. Unatoč solidnoj igri Orebićani su poraženi u srazu sa vodećom momčadi lige. U prvom poluvremenu dvije velike prigode Orebića , Sandro Salacan glavom u 14. pokraj gola i Ante Kordića u 18. otišle su u vjetar na danas ionako vjetrovitoj Trstenici. U 30. minuti i gosti su imali jednu prigodu, no bolji dojam u prvom poluvremenu ipak je ostavio Orebić. U drugom dijelu čini nam se ipak fizički spremniji gosti u 55. minuti dolaze u vodstvo iz jedne gužve pred vratima domaćeg vratara Marka Čorića, potom po jedna prilika na svakoj strani Mate Turić u 60. i 'LP-eovac' Ante Kraljević  u 65. minuti. Osamaminuta prije kraja utakmica je riješena nakon lijepog solo prodora Nikole Marinovića koji je plasirao loptu u mrežu nemoćnog Čorića. Dojam je da je Orebić prema prikazanom zaslužio više od poraza od budućeg prvaka lige, koji je za razliku od domaćih znalački iskoristi svoje prilike.

Na Haštriću rekli bi ništa nova kada je pitanju Grk. Očevici kažu opet dobra igra , ali opet i remi protiv Župe dubrovačkekoje prva došla u vodstvo preko Damira Žustre već u 7.minuti. Vjetar je kažu u mnogočemu diktirao igru, u prvom je pomagao gostima, u drugom domaćima koji su ipak u 85.minuti stigli do izjednačenog rezultata golom Petra Brašića. A bilo je za Potomjane i prilika da u smiraj utakmice dođu i do već dugo očekivanog troboda koji nije sjeo na njihov konto tamo od jesenskog dijela i samog starta lige. No nije im to ni ovaj put pošlo za nogom, valjda će se uskoro kolo sreće okrenuti i na njihovoj strani .…

Lastovski Omladinac dobro je prošao na gostovanju u Dubrovniku kod istoimenog kluba sa onim u imenu obaveznim dodatkom 1919 . Poveli su domaći golom svog najboljeg strijelca Gorana Šorgića,a jednako tako u drugom dijelu uzvratili su Lastovci pogotokom svog prvog golgetera Stjepana Povijača.

Velolučkom Hajduku očito ove sezone ne paše Dolina Neretve, tamosu doživjeli  novi poraz, ovaj put u Metkoviću protiv ONK-a . Dva gola za Metkovce dao jeN.Majić, jedan N.Marušić , dok je strijelca za Velolučane bio Damir Drušković. Metkovci su tom pobjedom preskočili Orebić i sa jednakim brojem bodova su sada ini na 3.mjestu.

Rezultati 17.kola:

Orebić: Orebić – Jadran LP 0:2, Dubrovnik : Dubrovnik 1919. – Omladinac 1:1,  Potomje: Grk - Župa dubrovačka 1:1, Maestral – Croatia 2:0,  Metković: ONK Metković – Hajduk 1932. 3:1 Slobodni su bili Gusar i  Slaven .