Pobjedi se ne 'gleda u zube'....Omladinac - Grk 3:2

Kategorija: Nogomet Kreirano: 17 Ožujak 2014 Objavljeno: 17 Ožujak 2014
Napisao/la Stjepan Jurica

LASTOVO -  Protiv posljednje plasirane momčadi  1. Županijske lige domaćini su inkasirali prvi trobod u proljetnom dijelu, prvenstva, ali igrom nisu oduševili.Luži.  Grk je u prvom poluvremenu dobro parirao domaćim igračima i bio  bolji protivnik te zasluženo poveo preko MarijaIvankovića, koji je iz brze akcije gostiju sa 12-13 metara pogodio sam donji kut J.Rešića.   Igrači zadnje linije domaćih su preskakivali igru i uporno visokim loptama pokušavali uposliti svoje napadače ,što je gostujuća obrana lako rješavala.

Pred sam kraj poluvremena,u pravi trenutak prije odlaska na odmor, Povijač koristi  grešku obrane gostiju i iz kontre u 42.minuti izjednačava rezultat. U 55.minuti gosti preko Ivankovića imaju priliku za vodstvo,ali ovaj puca preko gola. Domaćini  polako preuzimaju inicijativu i L.Katić u 60.minuti propušta veliku priliku sa 10-ak metara za  vodstvo domaćih. Što nije uspjelo njemu, uspjelo jePovijaču u 68.minuti iz slobodnog udarca sa 20-ak metara u sam kut nemoćnog Utovca.  Domaćini su u tim trenucima igrali nešto bolje i u 74.minuti preko borbenog Žarkovića, koji je na penalu iz drugog pokušaja, prizemnim udarcem svladao Utovca, poveli sa 3:1 što je bio ključni trenutak  utakmice, jer su gosti preko Brašića uspjeli smanjiti na 3:2.Domaći igrači su protestirali radi dubokog zaleđa gostujućeg igrača,međutim pomoćni  sudac se nije oglasio.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i domaći zasluženo slave u igri koja će se brzo zaboraviti.
U dosta korektnoj utakmici sudac Zdravko Kuran iz Metkovića je podijelio 4 žuta kartona,uglavnom  zbog prigovora , znali smo ga i na Lastovu  vidjeti  i u boljem izdanju.

OMLADINAC   3 (1)

GRK               2 (1)

LASTOVO - Igralište Luža. Gledatelja oko 50. Omladinac:Grk 3:2(1:1) Suci:Zdravko Kuran sa pomoćnicima Markom Borovcem i Mišom Krešićem(svi Metković)

Strijelci:za domaće Povijač u 42.i 68.te Žarković u 70.minuti,za goste M.Ivanković u 21.i Brašić
u 74.minuti
OMLADINAC:J.Rešić,Kvinta,K.Simić,Vranjić,Parlov,L.Katić,M.Crnić,A.Jurica,Povijač,Pavličević , Barbić (od 30.Žarković)
GRK:Utovac, Tomić, Šanje, Jurjević, Brašić, Tolj, Šešelj, Matić, Ivanković ,Grljušić,(od 80.Mustapić) , Čepo.

Tekst i foto:  STJEPAN JURICA