
DUGOPOLJE - …Vrijeme i mjesto događanja - protekla subota Dugopolje i pomoćno igralište njegova prelijepog Stadiona 'Hrvatskih vitezova ' koje usput rečeno ima 5200 sjedećih mjesta – gotovo dvostruko više nego cijelo mjesto duša, a posjeduje i 'pečat UEFA licence !!! . Događanje - Tradicionalni 6. po redu nogometni susret Veterana NK Dugopolje i NK Orebića…Nešto kasnije i ono mrvu važnije - 'treće poluvrijeme' u Restoranu 'Feniks u neposrednoj blizini…Kao i obično zahvaljujući gostoljubivim domaćinima prekrasno zajedničko druženje , uz nogometnu i inu ćakulu, harmoniku, pjesmu , veselje, smijeh i šalu već dobro znanih prijatelja i poznanika.
Utakmica – prva po 'protokolu ' je odigrana, rekli smo ne i završena jer je slijedilo ono obavezno 'treće poluvrijeme' … Stari nogometni lisac Zoran Slišković, koji očito još 'nije operiran' od nogometnog profesionalizma i kriterija igre stečenog u Dinamu, grčkom AEK-u, Belupu… tek je u onako kratko u samom dvoboju na travnjaku u šali izustio ... 'Rezultat po nas za pet – igra za nulu…' Naravno da je i to bilo po onoj staroj 'kako u svakoj šali ima uvijek pola istine…' Što se toga tiče najbolju ilustraciju možda je izrekao nakon utakmice vratar veterana Dugopolja Ivica Balić , čovjek koji je unatoč uperenim tenkovskim cijevima prema njemu i prosvjednicima onog, po Hrvatsku povijesnog 06.svibnja 1991.g. prvi podigao zastavu 'Lijepe naše' na zgradi splitske Banovine…. rekavši nam poslije utakmice …. 'Dobro je niko se ni šundra…!!! '
A mi bi novinarski dodali - solidna nogometna predstava , živa borbena i sa 4 gola efikasna u kojoj su se mogli 'šundrati' , a na sreću nisu slijedeći igrači:
Kod Dugopolja - I. Balić , Zrnić, Višić, Jurenić, Rogošić, T.Čivčić, F.Čivčić, Perišić, J.Knezović, I.Knezović, Đuderija, C.Balić… Trener: Edo Radošević , ( neke smo vjerojatno ispustili iz popisa, sigurni smo pak da se ljubazni domaćini neće na to ljutiti…) .
Kod naših Orebičana tih problema neće biti jer ih je bilo taman koliko treba za nogometnu 'škvadru' . No zato je 'trpila' i zjapila prazna klupa za pričuve, na kojoj su jedino rezerve glumili Marko Polo Sport i njegova foto-oprema -, te 'Slijin' sin Antonio koji je iz Splita došao provjeriti trenutnu formu svog oca… Dakle - L.Markić, N.Nogalo, F.Ivanković, M.Čepo, S.Rudan, Z.Slišković , N.Radovančić, B.Daničić, M.Ančić, Jozo Kordić i Joško Kordić.
A da zaboravili smo rezultat… 3:1 za Dugopolje, čisto i zasluženo , iako su i naši Orebičani propustili svoje prigode , među kojima i pogođenu stativu iz jedanaesterca opravdano dosuđenog od strane suca Jadrijević iz Dicma.. Za ipak uigranije Dugopoljce koji redovno igraju i Veteransku ligu pod ingerencijom HNS-a golove su dali T.Čivčić, B.Perišić i Zrnić , za Orebić strijelac je bio M.Čepo iskupivši se za onu spomenutu stativu sa 11 metara …
Hvala Dugopoljcima na odličnom prijemu i gostoprimstvu… Potpuni 'revanš' u svim elementima i jednakim intezitetom sprema se u lipnju u Orebiću , u kojoj će se pelješki nogometni kapetani-veterani i njihova 'alfa i omega' Nikša Nogalo kao i uvijek do sada truditi da kao domaćini opravdaju ulogu - favorita !
Ne samo na zelenom travnjaku….
Tekst i FOTO: Nenad Kosović










































