Bravo Zmaj - Županijski kup stigao u Blato !

Kategorija: Nogomet Kreirano: 20 Svibanj 2010 Objavljeno: 20 Svibanj 2010

DUBROVNIK - Finale Dubrovačko - neretvanskog kupa odigrano je u srijedu
u Dubrovniku, na stadionu Lapad. Finalisti su bili trećoligaš NK Neretvanac iz Opuzena i četvoroligaš BŠK Zmaj iz Blata. Bila je to jedna prava predstava za sve ljubitelje nogometa i šok terapija za vjjerne navijače oba kluba.
Obrana Neretvanca je u početku izišla visoko, na desetak metara od centra i to je izuzetno pogodovalo brzim kontra napadima Zmaja. Sa druge strane Zmaj se dobro branio i obrana je djelovala sigurno i sve probleme rješava bez većeg problema.

Tako smo svjedočili dobroj igri sa obje strane i otvorenom nadigravanju, kakvo jedno finale i zaslužuje.Već u 19 minuti, nakon prekršaja nad Radičevićom, Sikima je siguran iz
jedanaesterca i Zmaj vodi 1-0
. Vodstvo Zmaja je bilo kratkog vijeka, pa je u 24 minuti Zonjić izjednačio rezultat. Kompletna obrana je stala tražeći zaleđe, ali zastavica pomoćnog suca je ostala spuštena.Do poluvremena, nekoliko prilika sa obje strane, ali bez promjene rezultata.
Ulazak Zmaja u drugo poluvrijeme je bio spektakularan. U pet minuta četiri odlične prilike. Prižmić je dva puta sam išao prema vrataru, Sikima jeiz slobodnog rastegnuo vratara, koji je loptu krajnim naporom, uz pomoć stative, izbacio iz gola. Četvrta prilika je bila nakon oštrog ubačaja sa desne strane, kad je Zmajev napadač na drugoj stativi stotinku
zakasnio uklizati na loptu.Neretvanac je bio u podređenom položaju i najbolja akcija Zmaja u 58.minuti je dovela do novog vodstva. Nekoliko brzih pasova, Sikima na desnoj strani oštrim ubačajem pogađa natrčalog Prižmića, koji iz prve"zarezuje" loptu u bliži kut Bubalovog gola. 2-1 za Zmaja. Ali i to je vodstvo bilo kratkog vijeka. Trajalo je točno tri minute kad Neretvanac ponovno poravnava rezultat. Strijelac je bio Danijel Kozina.

Lagani pogodak. Visoki ubačaj na drugu, igrač skoro u korneru vraća loptu u sredinu i lagano poentiranje.
Nakon tog šoka u 67 minuti još jedan visoki ubačaj i Frano Jeričević nespretno lobuje Šeparovića. Autogol za 3-2 i prvo vodstvo Neretvanca. Zmaj je nastavio igrati i ponovno su bili bolja ekipa na terenu. Nekoliko dobrih prilika za Zmaja i izjednačenje je došlo u 76 minuti,
Krešimir Franulović
, glavom nakon kornera. Ubrzo je sudac odsvirao kraj i krenulo se u izvođenje jedanesteraca. Neretvanac je bio prvi izvođač. Prva serija bravurozna obrana Šeparovića i promašaj Prižmića, iznad gola. Druga serija, ne pogađa Neretvanac,
Zmaj vodi 1-0. Siguran je Drušković. Treća serija, repriza druge, samo
je Volarević siguran za 2-0 Zmaja. Četvrta serija, konačno gol Neretvanca, Denis Ključe.
I onda penal odluke. Siguran Sikima i kup je otišao u Blato.
Zmaj na jesen nastavlja natjecanje u pretkolu hrvatskog kupa.

Tekst i foto :  Dario Šeparović