ZLATNI BOD ZA BOLJI KA TOKIJU HOD Na Grand Prix u Manchesteru... Pobijedio Obamu izgubio od brončanog Kineza

Kategorija: Taekwondo Kreirano: 22 Listopad 2018 Objavljeno: 22 Listopad 2018

MANCHESTER  - Završen je Grand Prix Manchester, četvrti od pet ovogodišnjih turnira te kategorije koji se boduju za olimpijski renking na kojima se  skupljaju bodovi za Olimpijske igre 2020.g. u Tokiju. Kao i na prethodna tri  i u Manchesteru je kao član Hrvatske taekwondo reprezentacije sudjelovao  i naš Korčulanin Dinko Šegedin.

Dinko je  ovaj put kao 22. nositelj  napravio korak više nego u prethodna tri održana Grand Prix turnira .

U 1.kolu  olimpijske  kategoriji +80 bio je bolji od 11.nositelja  Anthony Milanna Obame iz Gabona pobijedivši ga na zlatni bod.  U 2.kolu Dinko je  potom poražen od Kineza  Hongyi Suna,  kasnijeg osvajača brončane medalje.

U istoj kategoriji (+80) sudjelovao je još jedan hrvatski  borac Vedran Golec (Jastreb Zagreb) koji j je stigao do 3.kola pobijedivši u prethodna dva Azerjbanđanca Ramina Azizova  i Meksikanca  Sansoresa, da bi onda u četvrtfinalu bio poražen od Iranca Mardanija, kasnijeg drugog osvajača brončane medalje .

Pobjednik u ovoj kategoriji  opet je bio Rus Vladislav Larin u finalu je bio bolji od Korejanca Kyo-Don Ina .

Hrvatsku reprezentaciju u Manchesteru predstavljalo je ukupno 10-ero  natjecatelja ( 6 u ženskoj i 4 u muškoj konkurenciji) . Najbolji plasman ostvarila je Matea Jelić. Članica splitskog 'Marjana' je nakon zlata na Grand Prix u Moskvi u Manchesteru osvojila srebro. U finalu je poražena od Britanke Williams.

Kristina Tomić (Osvit Zagreb) i Nikita Glasnović  ( Marjan Split)  su  pak kao i Vedran Golec  stigle do četvrtfinala ostvarivšiplasman od 5. do 8.mjesta.

Zadnji ovogodišnji Grand Prix turnir održati će se22. i 23. studenog u Fujirahu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Foto Naslovnice_ Dinko Šegedin tijekom borbe u kojoj je pobijedio  Anthony M. Obame iz  Gabona

Dolje: Borba Šegedina i Kineza Hngyi Suna