KARATE PRVENSTVO BALKANA Fran Prižmić repesažom do bronce !

Kategorija: Karate Kreirano: 12 Prosinac 2016 Objavljeno: 12 Prosinac 2016

SARAJEVO -  Proteklog vikenda u Sarajevu održano je Prvenstvo Balkana u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore. Na natjecanju su nastupila 863 karatista  iz 11 zemalja u katama i borbama.

Ivan-Fran Prižmić kao član Hrvatske reprezentacije nastupio je  u borbama u kategoriji juniora do 76kg.  U prvom meču izgubio od turskog predstavnika koji je stigao do finala i tako povukao Frana u repesaž i borbu za 3.mjesto.U repesažnom dijelu  natjecanja Fran je pobijedio predstavnike Srbije, Bugarske i Bosne i Hercegovine i osvojio treće mjesto i brončanu medalju. Dobar je to znak pred  skorašnje Evropskom prvenstv u Bugarskoj , kojeg je velolučki Zagrepčanin izborio nedavno u Slavonskom B rodu gdje je osvojio  titulu juniorskog prvaka Hrvatske u spomenutoj kategoriji.