DRAGO NA KRAJU IPAK RAZDRAGAO SPLIĆANE BŠK Zmaj – RNK Split 1:1

Objavljeno: 25 Svibanj 2019
Napisao/la Veljko Oreb / Nenad Kosović

BLATO - 'Ultima'  od sezone na Zlinjama privukla je danas protiv RNK Split  rekordnu posjetu. Više od 600 gledatelja u  prekrasnom ambijentu u kojem su Red Dragonsi velikim transparentom obilježili 30 godina svog postojanja i vjernosti svom klubu

Prava  muška utakmicu,   beskompromisna bitka za bodove,  ponekad i više od toga, posebice u prvom poluvremenu…Na kraju remi uz osam žutih kartona, po četiri na svakoj strani.

Odmah u uvodu dvije prilike, po jedna na svakoj stran…U 3.minuti najmlađi 'zmajevac' Marinović  puca preko vrata , a s druge strane najstariji Gabrić dvije minute kasnije iz slobodnog udarca puca pored vrati.

U 10.min uzdah, ali  i pljesak u gledalištu …Slobodnjak Šešlije iskosa ,lopta ide u rašlje iz kojih je sjajno skida vratar Bartulić. Četiri minuta kasnije Marić je dobroj prilici ali puca pored gostujućih vrata. U 21. verbalno je zaiskrilo između dva trenera Svaguše i Marenzija , pa je sudac obojicu udaljio sa  klupa… U 23. zaprijetili su splitski 'crveni' , no udarac Bakića otišao je pored Posavčevih vrata. U 42. velika prilika blatskih 'crvenih'… Dva puta je pucao Marinović , a oba puta obrambeni igrači Splita izbijali su loptu sa same gol linije.

U 43.minuti ipak zasluženo vodstvo BŠK Zmaj … Korner je izveo Šešlija , a Džeba sa pet metara glavom matirao Bartulića – 1:0 . Do odmora  mogli su zmajevi podebljati vodstvo ,ali je udarac Škarića netko od splitskih nogometaša skrenuo u korner.

U drugom poluvremenu zmajevi su također imali inicijativu i prilike… U 59. Vrkić, koji je u prvom poluvremenu zamijenio ozlijeđenog Marića . Slijede potom prilike u 65. Tomas, u 68.Škarić , pa u 76. Šešlija iz slobodnog udarca iz koji momci trenera Svaguše nisu uspjeli povećati vodstva.

No zato su u 80.minuti gosti došli do izjednačenu. Jednu nabačeni u loptu u kaznenom prostoru domaćih odbio je vratar Posavec  do iskusnog Gabrića koji je sa desetak metara poentirao i kasnije se ispostavio donio bod svojoj momčadi.

Mogli su do kraja 'bškovci' do novog vodstva  ali  Vrkić i u  zadnjoj minuti  Uvodić nisu  uspjeli postići pobjedonosni gol… Prije toga  Marinović je u 85.minuti bio u prodoru, u duelu sa gostujućom obranom pao je u kaznenom prostoru , gledalište je tražilo kazneni udarca ali je sudac  samo odmahnuo rukom ..

BŠK Zmaj se dakle od svoje vjerne publike i iznimno uspješnog proljeća  oprostio remijem. Prema prikazanom izgubio je danas dva boda, ali je i sa ovim jednim definitivno i matematički ostvaren cilj – ostanak u ligi u koje je zimus nakon mizerne jeseni malo tko vjerovao  …Uz to je nastavljena  serija uspješnih rezultata  bez poraza i u sedmoj utakmici u nizu, a u zadnjem kolu odlaze u goste već otpisanom  Imotskom

3.HNL-jug 29.kolo

BŠK ZMAJ   1

RNK SPLIT  1

BLATO – Igralište Zlinje. Gledatelja 600. Sudac Josip Budan (Podgradina9. Pomoćnici katuša i Mijić

Strijelci: 1:0 Džeba (43), 1:1 Gabrić (81)

BŠK ZMAJ: Posavec, Sršen (od 72.Uvodić), Ćubel, Tomas (od 65.Didović), Sardelić, Škarić, Marić (od 33.Vrkić9, Džeba, Šešlija, Sikira, Marinović

Trener. Mario Svaguša

RNK SPLIT: Bartulić, Čović (od 64.Protega), Mihanović I(od 79.Erceg), Džaja, Kaćunko,Gale, Gabrić, Beović (od 46.Romac), Barać, Čalušić, Bakić

Trener: Armando Marenzi

Isključenje Mario Svaguša i Armando Marenzi (20.min)