FARAONOVA ŠESTICA, ALI … Putniković nije uspio iznenaditi Maestrala, odgoda u Popovićima

Kategorija: Nogomet Kreirano: 13 Svibanj 2019 Objavljeno: 13 Svibanj 2019

Putnikoviću je trebala pobjeda u Metkoviću protiv Maestrala, a Faraon je u toj utakmici priželjkivao remi...

Želje se ni jednim ni drugima nisu ostvarile,  Maestral iz Krvavac  bio je bolji od Putikovića i time, iako trenutno i dalje drugoplasirani, stigao u prilika da u zadnjem kolu u kojem je Faraon slobodan, pobjedom protiv Omladinca kod kuće osvoji titulu prvaka u 2. ŽNL-i..

Derbi u Metkoviću na Podvornici za Putniković je počeo - 'za pet'...  Poveli su već u petoj minuti golom igrače sa brojem 5  Tončija Rabušića ... No potom u samo dvije minute 18. i 19. domaćin je preokrenuo rezultat golovima Tea Čelića i Ivan Šutala. Taj rezultat 'vladao' je sve do 90.minute kada je domaćin preko Josipa Vidovića postigao i treći gol i uzeo sva tri boda koji mu daju realnu priliku da dođu do titule prvaka. Sada je jasno da Putniković ne može biti prvak, to će biti ili Maestral ili Faraon...

Faraon je pak učinio 'svoje', rekli smo nadajući se remiju u Metkoviću postigao je šest golova na gostovanju u  Kuni protiv Rata.  Već do poluvremena bilo je za domaćina nedostižnih 0:4, da bi u drugom poluvremenu Trpanjci postigli još dva gola. Strijelci za pobjednika bili su Antonio Franković (5., i 18.), Luka Koludrović (26), Josip Žderić (44. i 70.)  i Vinko Milinović (48).

Utakmica u Popovićima između Enkela i Omladinca je zbog vremenskih neprilika odgođena.

Rezultati 13. Kolo: Kuna Pelješka: Rat - Faraon 0:6,  Opuzen: Maestral - Putniković 3:1,  Popovići: Enkel - Omladinac (odgođeno zbog lošeg vremena)

Redoslijed:Faraon 24(11), Maestral 22 (10), Putniković 19(10), Rat 10(10), Omladinac 7b (9), Enkle (-5) 2 (10),/ SOŠK 1919  (-10) -4,(6)/

Raspored 14. zadnjeg kola:  Maestral – Omladinac, Putniković – Rat . Faraon slobodan.