ODIGRANO PET I POL UTAKMICA Smokvica 'nokautirala' Župu, Sokol 'nadletio' Orebića, u Veloj Luci odigrano samo jedno poluvrijeme...

Kategorija: Nogomet Kreirano: 12 Svibanj 2019 Objavljeno: 12 Svibanj 2019

DUBROVNIK  - 'Pasje vrijeme' današnje nedjelje većini županijskih prvoligaša ipak nije smetalo da odigraju utakmice današnjeg 21kola.

Doduše manje-više svugdje su kiša i nakvašeni tereni stvarali probleme nogometašima, a  najviše zapravo u Veloj Luci gdje su domaći Hajduk 1932 i Grk iz Potomja uspjeli odigrati tek prvo poluvrijeme, da bi ih onda  kišni potop u poluvremenu onemogućio da nastave u drugom poluvremenu.  Tih prvih 45 minuta pripalo je domaćinu koji je došao do vodstva golom Igora Žuvele u 28.minuti . U tom dijelu domaćin je uspio promašiti i kazneni udarac, kojeg je u 36.minuti  zapucao Bruno Berković promašivši okvir gostujućih vrata. U drugom poluvremenu se dakle više nije igralo...Kako piše na Službenim stranicama ŽNS-a nova utakmica igrat će se 15/16.svibnja  2019.

Smokvičani se oka vraćajući kući -pjevajući... Pokorili su 'Tarantelu'… Gostovali su kod jednog od kandidata za titulu  2.plasirane Župe dubrovačke i pomalo neočekivano ga  nokautirali na njihovom travnjaku postigavši  tri gola. Strijelci u velikoj pobjedi momaka sa Blatine bili su Igor Čović (8), te Jerko  Pecotić (86) i David Jurić (88).

Na Ruskovićima gosti sa Grude bili su uvjerljivi protiv Žrnova. Tri gola Slavena za tri njihova gostujuća  boda postigli su Ivan Pulić (31), Goran Obradović (42)  i Pero Macan (76).

Orebić se pak nije proslavio na gostovanju kod Sokola …Na Grudu su stigli sa samo jedanaest igrača. Momčad iz Dubravke bila je bolja postigla četiri gola, a momci trenera Željka Mihaljevića tek jedan. U listu strijelaca za domaće upisali su se Leo Pušić u 18.minuti iz kaznenog udarca, dva puta  Marin Mataga (48.i 61.) i Antonio Lipotić (81), dok je počasni gol za Orebić dao Dario Mrgudić (75).

U ostalim utakmicama Konavljanin je pobijedio Gusara, a ONK Metković i  Croatia odigrali remi. Kako je Croatia uzela dakle samo bod,  Župa dubrovačka izgubila sva tri , a  utakmica u Veloj Luci nije završena kolo prije kraja još se zapravo ništa ne zna ni na vrhu ni na dnu ljestvice…

Rezultati 21.kola :

Čibača: Župa dubrovačka - ŠD Smokvica 0:3,  Gruda: Sokol - Orebić 4:1,  Čilipi: Konavljanin - Gusar 3:1,  Metković: ONK Metković - Croatia 1:1,  Žrnovo: Žrnovo - Slaven 0:3,  Vela Luka: Hajduk 1932 - Grk 1:0 (prekid u 45. zbog lošeg vremena, nova utakmica 15/16.05.2019.)

U zadnjem 22.kolu igraju:  Smokvica - Hajduk 1932 , Grk - Žrnovo, Orebić - Župa dubrovačka, Gusar - Sokol, Slaven - ONK Metković, Croatia - Konavljanin,

Tablica 1.ŽNL-e nakon 21.kola (Ilustracija ŽNS)