OREBIĆ POBJEDNIČKIM AKORDIMA KORDIĆA Žrnovu bod u sudačkoj nadoknadi! Visok poraz Hajduka uz čak pet golova Frane Jerkovića! Traje 'crni niz' Smokvice

Kategorija: Nogomet Kreirano: 20 Listopad 2019 Objavljeno: 20 Listopad 2019

DUBROVNIK – Što se klubova 'markopolista' tiče bilo je i uspješnih kola u 1.Županijskoj nogometnoj ligi od ovog današnjeg 5.kola.. Jedna domaća pobjeda, jedan gostujući  remi   i dva poraza  od čega jedan domaći njihov je učinak , uz  4 postignuta i ukupno 11 primljenih…

Orebiću  gdje je utakmica počela pola sata kasnije od ostalih burno je bilo odmah na startu... Poveli u gosti  u 1.minuti nakon dosuđenog kaznenog udarca strijelac je bio Đuro Trković. Tri minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za domaće, no Ivan Roso nije uspio izjednačiti. U 30.minuti Orebić je ipak poravanao preko Ivana Kordića, da bi u zadnjoj minuti prvog poluvremena Ante Kordića doveo momčad trenera Zorana Sliškovića u vodstvo 2:1. Do kraja se nije mijenjao rezultat, pa tako ni lidersko mjesto Orebića koji nakon pet odigranih kola ima dva boda više od drugoplasirane 'Croatie' i četiri više od trećeplasiranog 'Žrnova' … U slijedećem kolu veliki je derbi u Gabrilima ...Croatia - Orebić !

Kuneji se iz Čilipa vraćaju s bodom s kojim su i dalje zadržali mjesto u vrhu ljestvice i nastavili uspješan niz u kojem još ne znaju za poraz. Poveli su domaćini u jeku nadmoći Žrnova golom Nevena Dadića u 41 .minuti, a   gostujući bod  i  veliku radost momčadi trenera Nikše Skokandića donio je svojim golom Denis Šeparović u 4.minuti  sudačke nadoknade!

Orebić, Croatia i  Žrnovo jedina su neporažena klubovi u ligi!

Nastavlja se crni niz Smokvičana…Danas je na Blatini gostovao prošlosezonski  prvak Croatia i već u prvih 25.minuti riješio utakmicu (0:3),  da bi u drugom gosti postigli još jedan gol za u uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili Pero Ševo, Vlaho Grbešić, Ivan Kristović i Damir Hodžić. U slijedećem kolu Smokvica ide Žrnovu na na Ruskovićima.

Velolučki  'hajduci'  prvi su put u sezoni pognute glave napustili travnjak. U uvjerljivih pobjedi  Kominjana od  5:1  gotovo nevjerojatnu stvar uradio je iskusni rutiner Frane Jerković postigavši  svih pet golova! Jedini  gol za Velolučane dao je Goran Rubeša.

U ostalim utakmicama Sokol i Maestral su remizirali, , jednako ako i ONK Metković i Župa dubrovačka.

Rezultati: ONK Metković – Župa dubrovačka 1:1, Orebić – Slaven 2:1, Smokvica – Croatia 0.4, Konavljanin – Žrnovo 1.1, Sokol – Maestral  3.3, Gusar – Hajduk 5:1

Tablica nakon 5.kola (Ilustracija ŽNS)

Naslovnica:

Naslovnica: Kapetan Orebića Ante Kordić postigao je danas pobjedonosni gol za svoju momčad