ZA KRAJ NAZDRAVILI KUJUNĐUŠOM Jedanaesta pobjeda za 11.mjesto! Imotski – BŠK Zmaj 1:3

Kategorija: Nogomet Kreirano: 01 Lipanj 2019 Objavljeno: 01 Lipanj 2019

IMOTSKI  -  BŠK Zmaj je današnjom pobjedom na Stadionu 'Gospin dolac' zaokružio sjajno proljeće ! Na gostovanju protiv Imotskog  'crveni' su seriju od sedam utakmica u nizu bez poraza za kraj začinili sa novim trobodom!

Ostvarili su ukupno jedanaestu pobjedu, na kraju su preskočili Neretvanac i zauzeli 11.mjesto. Uz to su današnjom pobjedom potvrdili  epitet druge najbolje momčadi proljetnog dijela prvenstva u kojem su osvojili čak 29 bodova! Uz to su najbolja gostujuća momčad i momčad sa najmanje poraza proljetnog dijela natjecanja!

Gdje bi im bio kraj da su tako igrali u jesenskom dijelu natjecanja….?!

Domaćin je poveo golom Dominika Begića u 36.minuti i imao vodstvo sve do 64.minute kada je izjednačujući gol postigao Pjero Škarić. Dvije minute kasnije za zmajeve je zabio Marin Tomas ,a 'šlag na Zmajevu proljetnu tortu' stavio je svojim pogotkom Mihovil Džeba u 77.minuti.

BŠK Zmaj je u Imotskom  igrao u slijedećoj postavi:

Ivanović, Sršen, Ćubel, Tomas, Sardelić, Marić (od 18.Škarić), Džeba, Šešlija, Sikira (od 83.M.Šeparović), Uvodić, Cetinić (od 46. Didović) . Umjesto kažnjenog trenera Marija Svaguše na klupi je tijekom utakmice bio njegov pomoćnik Ante Prižmić.

Današnjim kolom završeno je natjecanje u 3.HNL-jug. Prvak je u uzbudljivoj završnici postao Junak iz Sinja, dok ligu napuštaju Imotski i Primorac iz Stobreča

Rezultati 30. zadnjeg kola sezone 2018/19:

GOŠK Dubrovnik 1919 - Croatia 2:2 , Junak - Hrvace 5:2,  Primorac BNM - Zagora 3:0, Primorac - Urania 2:1, Neretva - Uskok 3:0, Neretvanac - Kamen 2:3, Imotski - Zmaj 1:3, Split - Jadran LP 6:2

Konačni redoslijed: 1. Junak 55 bodova (+20), 2. Croatia 53 boda (+6), 3. Primorac (BNM) 53 boda (+21), 4. Uskok 49 bodova (+16), 5. Kamen 47 bodova (+8), 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 44 boda (+8), 7. Urania 44 boda (+5), 8. Neretva 42 boda (+8), 9. Jadran LP 41 bod (+11), 10. Hrvace 41 bod (-1), 11. BŠK Zmaj 38 bodova (-20), 12. Neretvanac 36 bodova (-10), 13. RNK Split ( kažnjen sa 6 bodova) 32 boda (+7), 14. Zagora 32 boda (-22), 15. Primorac 1929. Stobreč 30 bodova (-19), 16. Imotski 23 boda (-36). (DV)