ZMAJEVCI UJELI ZMIJAVCE Na Zlinjama pao još jedan aspirant na titulu! BŠK Zmaj - Croatia 4:1

Kategorija: Nogomet Kreirano: 15 Svibanj 2019 Objavljeno: 15 Svibanj 2019
Napisao/la Veljko Oreb / Nenad Kosović

BLATO - Zlinje su i nakon današnje zaostale utakmice i gostovanja Croatie iz Zmijavaca, još jednog od kandidata za najviši plasman ostale neosvojiva tvrđava ovog proljeća, još je jedan od favorita prvenstva pognute glave morao naputiti njen travnjak…

Odličnu igru u prvom poluvremenu 'zmajevi' su okrunili sa dva gola, a prema prilika vodstvo domaćina u tom dijelu trebalo je biti i uvjerljivije.

Već u 1.minuti u prilici je bio Škarić, a u 5. Marić ali je u oba navrata gostujući vratar Pavao Vugdelija bio na mjestu. Desetak minuta kasnije pokraj gostujućih vrata pucao je Marin Sršen. U 18.minuti BŠK Zmaj je autogolom došao u vodstvo. Gostujući Nikola Šalinović jednom visoko vraćenom loptom prebacio svog vratara i zatresao vlastitu mrežu za 1:0.

Zmajevci i nakon toga redaju prilike pred vratima Croatie. U 20.minuti asistirao je sa krila Marić, a glavom pucao Škarić, ali je Vugdelija opet pokazao svoje vratarske kvalitete.

Gledatelji na Zlinjama uzdahom su potom ispratili lijepe akcije i neiskorištene prigode Klarića u 26., Marića u 36. te Škarića u 40.minuti, a nedugo zatim ipak se veselili  i novom golu svojih ljubimaca. U 42. slobodnjak je sa lijeve strane izveo Šešlija, a pred gostujućim vratima najprisebniji je bio Sardelić i drugi put prisilio Vugdeliju da vadi loptu iz mreže - 2:0.

Gosti su u prvom poluvremenu imali tek nekoliko obećavajuće prilike, najbolju su propustili 19.minuti kada je Klarić-Dračar krenuo sam prema Posavcu i promašio okvir vrata.

Početkom nastavka gosti su preuzeli inicijativu, nastojali što prije postići gol kako bi unijeli nemir u domaćim redovima. Rezultat toga je gol kojeg je u 65.minuti postigao Šabić. Iskoristio je odbijanac nakon što je netko od njegovih suigrača uzdrmao gredu Posavca i poslao loptu u njegovu mrežu – 2:1. Prethodno obećavajuće prilike Croatia je imala u 46. i 48.minuti, oba puta iz slobodnih udaraca Posavcu je zaprijetio Serdarušić. Pritisak i prijetnja gostiju prekinuta je u 76.minuti. Nakon asistencije najboljeg igrača utakmice Nemanje Šešlije, prekrasnim golom gostujuće rašlje pogodio je Marić za 3:1. Do kraja još smo vidjeli i rijetko viđen gol u 83.minuti. Slobodan udarac sa centra, sa više od 50 metara (!) pucao je Šešlija i lobom poslao pod gredu neopreznog Vugdelije za konačnih - 4:1.Do zadnjeg sučevog zvižduka 'crveni' su mogli i do petog gola preko Vrkića u sudačkoj nadoknadi, ali je Vugdelija obranio njegov šut.

Na kraju udugotrajan pljesak za veliku pobjedu BŠK Zmaj kojom je, tri kola prije kraja, vjerojatno  prebrigao sve brige oko ostanka u 3.HNL-jug.

Nakon što su duže vrijem boravili na 12.mjestu tablice, BŠK Zmaj je današnjom pobjedom sa 33 osvojena boda preskočio Neretvnaca (32) i sada se nalazi na 11.mjestu . Iza su još Zagora (29), Primorac Stobreč (27), RNK Split (25) i Imotski (22), Do kraja natjecanja BŠK Zmaj u slijedećem kolu gostuje protiv GOŠK 1919 Dubrovnik, potom u predzadnjem kolu ugoščuje RNK Split ,a u zadnjem kolu prvenstva  ide u Imotskom.

3. HNL-jug 27.kolo

BŠK ZMAJ   4

CROATIA     1

BLATO – Igralište Zlinje. Gledatelja 400. Sudac:Marko Bilušić (Šibenik). Pomoćnici. Mijić i Brajković

Strijelci: 1:0 Šalinović (18-autogol), 2:0 Sardelić (42),2:1 Šabić (65), 3:1 Marić (76),4:1 Šešlija (90+3)

BŠK ZMAJ:Posavec, Sršen, Ćubel, Sardelić, Škarić, Marić, Džeba, Šešlija (od 89.L.Cetinić), Didović, Klarić (od 57.Tomas), Marinović (od 71.Vrkić)

Trener: Mario Svaguša

CROATIA: Vugdelija, Vidošević (od 84.Vuković), Šalinović, Serdarušić, Gudelj, Begić, Šabić, Pirić (od 67.Šabić), Klarić-Dračar, Šuto (od 46.Stipić), Todorić

Trener: Goran Karoglan

Igrač utakmice: Nemanja Šešlija

Crveni karton: Ante Dario Stipić (90+3)

Naslovnica: Nemanja  Šešlija - prvo ime današnje utakmice

Snimio: N.Kosović