TRSTENICA JE DOČEKALA TITULU U-15 nogometaši Orebića pobjednici Županijske nogometne lige

Kategorija: Nogomet Kreirano: 12 Svibanj 2017 Objavljeno: 12 Svibanj 2017
Napisao/la Nenad Kosović

OREBIĆ -  Lijepo je  bilo to subotnje poslijepodne na Trstenici... Kako za  družinu petnaestogodišnjaka Nogometnog kluba ' Orebić' ,  tako i  za njihove roditelje, ali i ostale brojne ljubitelje nogometa  u mjestu. Nakon petnaestak godina jedna se generacija njihovih nogometaša okitila titulom županijskih pobjednika ..

'Još od one generacije Tina Bikića,  Joje Nogala  i danas vrhunskog vratara  Matka Obradovića,  čuvara mreže  slovenskog prvaka Maribora ,  Orebić nije imao prvake u ovoj kategoriji'-  kaže trener ovosezonskih prvaka  Hrvoje Kapiteli čiji su mladići  prošle subote , u zadnjoj utakmici prvenstva, u utakmici koja je prethodila' fešti'  pobijedili vršnjake BŠK Zmaj 2:0 golovima  Tonka Kapetelija  i Jure Kordića.

I odmah dodaje...

'Zapravo potpuno je  nebitno tko su strijelci, tko su im asistirali, tko su bili  najbolji igrači u toj utakmici ili tijekom cijelog ovosezonskog natjecanja ... Jer ova generacija  iznimno je talentirana i zasluge doista pripadaju podjednako svima. Od Uprave na čelu sa Predsjednikom Alenom Stanišićem , pa do onih naših nogometaša koji su manje ulazili u igru. Naravno brojnih roditeljima koji su nam uvijek bili pri ruci, a posebice smo zahvalni  Bošku Petričeviću 'Boki' , cijelo prvenstvo i  svaku utakmicu  ove kategorije  , a posebice kategorja U-10 i U-12 popratio prijevozom vlastitim kombijem. Svi ono su dali svoj izniman doprinos u natjecanju u kojem smo u osamnaest utakmica ostvarili trinaest pobjeda i tri remija, upisali samo dva poraza'

A konkurencija za male Orebićane dodaje njihov trener bile je više nego respektabilna. Na putu ka titulu stajali su im naime vršnjaci dugogodišnjih trećeligaških klubova  BŠK Zmaj,  Neretvanca  i  GOŠK Dubrovnika 1919, pa jakih županijskih prvoligaša u kojima se redom godinama po pravilu jako dobro radi sa mladima ,  velolučkog Hajduka  1932 , Župe dubrovačke, Žrnova, Konavljanina,  dubrovačkog Libertasa , Grka...

Pored  U-15  mlađe kategorije  Nogometnog kluba 'Orebić'  ove se sezone  natjecali su još u ligi U-10 i U-12.  Hrvoje Kapiteli radi također i sa ' limaćima'  uzrasta od pete do osme  godina, te generacijom U-10 , dok nekada poznati hrvatski nogometaš Zoran Slišković  radi sa uzrastom  U-12.   U svojim skupinama  kategorija U -10  je na 4.mjestu,  U-12   također, uz bitnu napomeni da su u toj selekciji svi nogometaši  ulaznog godišta,  pa se i slijedeće godinu-dvije  očekuju od njih još bolji rezultati.

Kapiteli se pritom ne libi iskazati bojazan da se ova šampionska ali svi sve ostale  generacija ne zagube kako se to znalo događati i ne samo u Orebiću .  Stoga apelira na svih , posebice one koji su na  ili će uskoro doći na čelo najveće pelješke općine ...

' U Nogometnom klubu 'Orebić' trenutno imamo preko 70 malih nogometaša , uzrasta od pet do petnaeste godine . To naš klub  nikad nije imao !  Bilo bi strašna  šteta da to nogometno bogatstvo'   koje sada posjedujemo izgubimo .   Djeci i našem klubu u tom smjer treba još i jača podrška svih nadležnih u našoj Općini, kao i svih onih koji na različite druge načine potpomažu rad sa mlađim uzrastima našeg klub .  Naravno uz dužno poštovanje prema potpori  koju smo do sada imali,  a posebice kako su nas u zadnje dvije sezone  pratili i pomagali . No apela i upozorenja nikada dosta , stoga  moram još jednom  pozvati  na one koji sada vode ili one eventualno nove koji će je voditi  mjesto da učine sve kako je ne bi zagubili' .

Ovogodišnju U-1o Županijsku titulu prvaka osvojili su slijedeći nogometaši:

Patrik Marić,  Tino Šabić, Antonio Silić,  Jakov Tolj,  Filip Tolj,  Roko Ožić-Bašić , Tonko Kapiteli,  Nikola Čepo,  Jure Kordić,  Luka Brigović,  Lovro Tolj,  Mario Zovko,  Vito Njakara,  Nikša  Pavić, Mislav Milina,  Nardo Mirko,  Nikola Petković,  Ivan Julio Pamić i Jakov Petričević

Fotografija  Naslovnice  U-15 momčad NK 'Orebić'  -  najbolji ove godine u našoj Županiji

Foto:  Muhamed Lulak  ( U Galeriji veća fotografija) 

.....Since 1988... Tel. 020 715 584.....Mob.091 506 65 34
Novo! Novo! Novo! ........Na Autobusnom kolodvoru Korčula ....Telefon 715- 584

                                   

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

infograf

 

 

 

 

 

 

 

                      

TV Sport Danas

Od 10. svibnja 2010

Broj prikaza (hitova) članaka
6556653