2.HRL-jug 4.kolo: Iznenađenje se zove – Jelsa ! Korčuli treći poraz i prvoligaš Metković za protivnika u Kupu…

Kategorija: Muški rukomet Kreirano: 23 Listopad 2014 Objavljeno: 23 Listopad 2014

ZAGREB – Četvrto kolo 2.HRL-jug korčulanskim rukometašima donijelo je novi, treći poraz . Od njih je u Splitu  bolji Hrvatski dragovoljac iz Dugog Rata, momčad koja se iz Prve lige vratila u Drugu i koja je i prije utakmice slovila za favorita. Naši su se dobro držali , ali samo u prvom poluvremenu kada su Dugoraćanima pružili dostojan otpor. No u nastavku je ipak sve bilo shodno očekivanjima. Korčuli u subotu slijedi opet novi teški zadatak Pod Balonom protiv također ex. drugoligaša Biograda..

U ostalim utakmicama 4.kola najviše su se iskazali Jelšani. Njihova nova treća pobjeda, ovaj put u gostima kod Trilj PV što ih je dovelo na diobu prvog mjesta uz bok Hrvatskog Dragovoljaca  i Kamička.  Sinjani su prošli pak gostovanje u Trogiru, a opet je odlična bila Olimpija iz Vodica koja je uvjerljivo pobijedila Dubrovnika. Pomalo čudna  utakmica u kojoj su gosti u prvom poluvremenu imali vodstvo od čak osam razlike (11:19)  . da bi u drugom postigli samo pet golova , primili čak 27 i izgubili sa 14 razlike !?!?

Svoju snagu pred dolazak Pod Balon pokazao je pak Biograd pobjedom protiv Solina, dok su zadarski Arbanasi u ovom kolu bili slobodni.

U međuvremenu rukometaši Korčule saznali su i protivnika u 2. Pretkolu Kupa , očekivano to je prvoligaš Matković 1963, koji je jučer  pobijedio Dubrovnika uvjerljivo rezultatom  35:20 . Iako je u prvom poluvremenu bilo neriješeno (12:12)… Metkovci će tako u okviru ovog natjecanja za dve tjedna ugostititi Korčulu…

Rezultati 2.HRL-jug 4.kolo :  Trilj PV – Jelsa 23:28, H.Dragovoljac – Korčula 34:25, Olimpija – Dubrovnik 38:24, Trogir – Kamičak 22:21 , Biograd – Soln 30:26. Arbanasi slobodni.

Redoslijed: Kamičak 6 (4), H.Dragovoljac 6(4), Jelsa 6 (4), OLimpija 5 (4), Dubrovnik 4 (3) , Solin 3(4), Biograd 3(4), Korčula 2(4), Trogir 2 (3), Trilj PV 2 (3), Arbanasi 0 (3)