DRAMA PRIPALA VELOLUČKIM DAMAMA U rukometnom derbiju otoka Korčule Vela Luka – Lumbarda 22:21

Kategorija: Ženski rukomet Kreirano: 12 Svibanj 2019 Objavljeno: 12 Svibanj 2019
Napisao/la Jurica Dragojević

VELA LUKA – U Sportskoj dvorani ' Vela Luka ' odigrana je utakmica 04. kola   Županijske rukometne lige za seniorke  sezona  2018/2019. Zmeđu ŽRK 'Vela Luka' i ' ŽRK' Lumbarda'.  Utakmica je završila rezultatom  22 : 21  (11 : 13 )  za veloluške rukometašice.   Bio je to još jedan u nizu otočkih derbija između Vele Luke i Lumbarde.

Samo otvaranje utakmice pripalo je mladim veloluškim igračicama koje su brzo povele i povećavale prednost do 5:1.  Gošće iz Lumbarde su nakon toga malo po malo stizale prednost i do poluvremena ostvarile prednost od 2 gola razlike.

U drugom poluvremenu nastavljeno je u istom ritmu. Domaće igračice stalno su pokušavale doći do izjednačenja, ali je najveća prepreka bila na golu Milica Simović, koja je branila kao u najboljim danima. Ipak su domaće igračice upornim pritiskom i brzom igrom malo po malo stizale prednost, te su u zadnjih deset minuta prvi put izjednačile i nakon toga i povele jednim golom razlike. Zadnjih pet minuta bilo je dramatično, ali su mlade Velolučanke uspjele zadržati ostvarenu prednost od jednog gola do konačnog rezultata  22 : 21.

Igra je bila super korektna, kao i suđenje sudačkog para Napotnik-Verzzoti.

Prikazana igra je bila na vrlo visokom nivou s obje strane, a bilo je i velike drame u samoj završnici utakmice. Sve u svemu odlična utakmica, u kojoj je najbolja igračica bila golmanica ekipe Lumbarda Milica Simović.

Ekipe su igrale u slijedećim sastavima:

ŽRK VELA LUKA:

Petra Barčot (golman), Martina Stipković (3), Josipa Burmas (4), Marina Burmas, Ruža Mikulandra (4), Petra Dragojević (4), Mirela Dragojević, Linda Žuvela, Andrea Padovan,  Ana Žuvela,  Anamarija Oreb, Ela Prižmić, Dolores Barčot, Sanda Tasovac (5), Deana Sirovica (golman),Tea Golić-Prižmić (1), Tea Šeparović, Ivana Borovina i Tina Mirošević.

Trenerica:  Ofelija Dragojević.

ŽRK  LUMBARDA:

Milica Simović (golman), Amalija Duhović, Marija Baničević (1), Josipa Milina, Sara Hančević  (7), Zdravka Raić-Milina (7), Antonela Cebalo,  Marija Lozica, Jagoda Milina (5), Maja Šestanović (1) i Marija Bakarić.

Trener:  Mišo Veraja