MISLILA JE NIKAD VIŠE... A SADA JEDVA ČEKA NOVI Rita Biliš istrčala Zagrebački maraton ! Među 129 maratonki - 23. mjesto !

Kategorija: Atletika Kreirano: 14 Listopad 2019 Objavljeno: 14 Listopad 2019

ZAGREB – Više od šest tisuća sudionika  iz  72 zemlje svijeta u četiri utrke, od čega 1089  natjecatelja u  polumaratonu i maratonu našlo se jučer na startu 28. Zagrebačkom maratonu.

U toj masi ljudi koja je krenula sa Trga Bana Jelačića bila je, u svog drugom u karijeri pravom  42 i 'kusur' kilometara dugom maratona i Korčulanka Rita Biliš.

Među 129 žena koje su završile utrku Rita je u cilj stigla kao  23.  sa rezultatom 3.31.54.

Bravo za Ritu ! Istrčati 'Zagrebački maraton' bio je  jedan od njenih glavnih ciljeva sezone i u tome je više nego - uspjela!

Rekli smo 'Zagrebački maraton'  bio je njen drugi u karijeri maraton, a nakon onog 'Ljubljanskog'  prije dvije godine,  a njen jučerašnji rezultat, u odnosu na taj prvi je bio je  za  više od  pola sata bolji!

'Odradila sam utrku točno po planu. Cijelo ljeto sam se pripremala, oko 300  km mjesečno. Nekad zaista naporno, pogotovo po vrućinama, ali znala sam da što se više potrudim u fazi priprema da će bit lakše odradit maraton i da će rezultat bit bolji. Uživala  sam u utrcinije bilo krize . Ovo mi je drugi maraton, prvog sam prije dvije godine otrčala u Ljubljani u vremenu preko 4 sata. Tada sam mislila da vise nikad neću otrčat maraton,a sada  jedva čekam sljedeći! priznala nam je Rita .

'Zagrebački maraton' bio je istodobno i Prvenstvo Hrvatske u kojem je  Rita u ekipnoj konkurenciji sa svojim klubom ' Fit Zaprešić' u ženskoj konkurenciji skoro dohvatila postolje  zauzevši 4.mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji Rita je zauzela  16.mjesto.

Slijedeća utrka Rite Biliš bit će 'Metkovski polumaraton'  3.studenog, te  15.prosinca  Polumaraton u talijanskom gradu  Pisi.

Ovogodišnji  'Zagrebački maraton'  prošao je inače u znaku  maratonki i maratonaca iz Kenije. U muškoj konkurenciji sva tri prva mjesta osvojili su maratonci iz te afričke zemlje ,a pobjednik je bio Wycliffe Kiporir (2.19.48), ispred dvojice sunarodnjaka Nelsona Kipkogi Chera i Isaaca Kimudi Ngena .

Slično je bilo i u ženskoj konkurenciji, samo što se između pobjednice Rebecca Korir (2.35.50) i 3.plasirane također Kenijke Hellen Jepkosgei Kimutai, na  2.mjesto plasirala hrvatska maratonka Nikola Šustić Stanković (2.42.39) .