KUNEJI U NALETU Žrnovu druga pobjeda, na Baltini remi Jadrana i Orebića, poraz Hajduka u Krvavcu , Omladinac očekivano protiv lidera

Kategorija: Nogomet Kreirano: 14 Svibanj 2017 Objavljeno: 14 Svibanj 2017

DUBROVNIK -  Žrnovski kuneji su se probudili… Četvrti bod u nizu, skoro pa  jednako , u dva zadnja kola , kao u svim utakmicama ove sezone... Nakon što su prošle nedjelje uzeli bod Slavenu na Grudi , danas su na svojim Ruskovićima pobijedili ONK Metković. Gol vrijedan velika tri boda s kojim je momčad  trenera Nikše Skokandića opet prepustili zadnje mjesto Omladincu postigao u 78. minuti Frano Jeričevićje iz jedanaesterca.

U Smokvici u , korčulansko-pelješkom ogledu Blatina je vidjela dva gola za… Svakome po bod.  Smokvičani su prv idošli u vodstvo u 40.minuti preko Petra Borovine, dok je Orebiću bod svojim golom donio njihov prvi topnik Goran Šorgić u 51. Minuti. Orebićki bod ovoljan da preskoče susjede iz Potomja na 4.mjestu.

Novi poraz doživjeli su Velolučani . U Krvavcu na Limanu,  domaći Maestral je pobijedio Hajduk 1932  jednim ali tri boda vrijednim golom  Davida Buljubašića u 42. minuti .Omladinac je pak  ugostio je na svojoj Luži  lidera Župu Dubrovačku.   Daniel Žarković svoje je Lastovce doveo u vodstvo u 41.minuti, no u drugom dijelu gosti su potpuno preokrenuli utakmicu i golovima Pera Grbića ( 53),  Anta Kovačića ( 57.i 78) , te Josipa Papića (63) nastavili pobjednički niz.

Derbi kola igrao se u Kominu, nakon puno vremena Gusar je doživio poraz i to u izravnom dvoboju za vrh protiv Croatie iz Gabrila. U Čilipima su pak, u konavoskom ogledu  Konavljanin i Slaven podijelili bodove.

Rezultati 24. Kola

Žrnovo:  Žrnovo – ONK Metković 1:0,  Smokvica:  Jadran 1929 – Orebić 1:1,  Lastovo:  Omladinac - Župa dubrovačka 4:1,   Krvavac:  Maestral – Hajduk 1932  1:0,  Komin: Gusar – Croatia 1:2, Čilipi: Konavljanin – Slaven 1:1 . Slobodan je bio Grk.