B
LATO - Za nogometno Blato, otok Korčula i šire sutra u srijedu 25.kolovoza biti će prava fešta od nogometa. Niski ovogodišnjih nogometnih uspjeha ''Zmaja'', uz osvajanje prvog mjesta 4.HNL-jug i potom dodatnim kvalifikacijama izborenog statusa trećeligaša, te osvojenim Županijskim kupom pridodana je i jedan nogometna poslastica. Voljom ždrijeba Blaćanima se posložilo da dobiju jednog od dva prvoligaša koje je zapala sudbina igranja pretkola Kupa Hrvatske. Sutra će na Zlinjama gostovati prvoligaš Karlovac, bit će to prvi put u bogatoj povijesti Zmaja da se u jednoj službenoj utakmici sastaje sa nekim prvoligašem , a uz to još i u svom Blatu.
Stoga ne treba dvojiti kako utakmica protiv momčadi Igora Pamića za blajske ''zmajeve'' ima epitet povijesne...
- Atmosfera se kuha još od prošlog tjedna svi jedva čekaju srijedu poslijepodne i ogled sa Karlovčanima. Za tu priliku na preuređenom igralištu Zlinje postaviti će se i dodatna montažna tribina, od ponedjeljka su karte u prodaji, očekujemo da će se na tribinama okupiti oko 1500 ljudi, što će za Blato u samostalnoj Hrvatskoj sigurno biti rekordna posjeta - rekao nam je Predsjednik kluba Jerko Andrijić.
Unatoč nekoliko poraza u pripremnim ogledima ozračje u momčadi jako je dobro. Karlovac je veliki favorit tu nema dvojbe, no Blaćani poručuju kako će učiniti sve da prošlogodišnjoj petoplasiranoj momčadi 1.HNL pruže dostojan otpor, a ukaže li im se prilika i - ''zagorče život''. Znaju i oni da favoritima kup nije ne baš uvijek sklon, posebice ne u atmosferi i dekoru koju će već po običaju napraviti uvijek Zmaju vjerni navijači ''Red Dragonsi''. Trener domaćih Igor Gudelj nema većih problema, domaći će na ogled protiv momčadi iz grada na tri rijeke izaći trenutno u najjačem sastavu. Jedino je vratar Vinko Šeparović već duže vrijeme izvan stroja, pa će na golu Zmaja biti prinova Mateo Bebić . Nogometna ''fešta'' na Zlinjama zakazana je u srijedu s početkom u 16,30 sati. Dođite i podržite Zmaja !!




