Orebić u nastavku slomio Žrnovo, Hajduk u nastavku prosuo, Grk u nastavku izgubio…

Kategorija: Nogomet Kreirano: 26 Travanj 2015 Objavljeno: 26 Travanj 2015

DUBROVNIK –  U današnjem kolu broj 19. u  1. ŽNL-i korčulansko-pelješki klubovi imali su po  jedan međusobni,  jedan domaći i jedan gostujući susret.

Međusobni derbi igrao se  na Trstenici između prvih prekomorskih susjeda Orebića i  Žrnova. Momčad sa Ruskovića prvo je poluvrijeme držala bez golova , no u nastavku tri su gola postigli Orebićani i došli ipak do očekivane pobjede. Ante Kordić iz penala , potom Mateo Vodopić , te u zadnjoj minuti utakmice Mate Selak.

Blizu pobjedi bili su i nogometaši Hajduka 1932 … Ali samo blizu , jer je na kraju ipak završili 2:2 protiv ex.trećeligaša Konavljanina, iako su Velolučani imali vodstvo  od 2:0 ( Vinko Žuvela i Hrvoje Gugić)  i uz to propustili niz dobrih prilika da dokrajče renomiranog protivnikaka …No u drugom poluvremenu gosti su uspjeli izjednačiti i odnijeti bod u Konavle.

Nastavak  je bio koban i za Grk .... Imali su vodstvo od 2:1 , no završilo je ipak pobjedom  domaćina ONK Metković. Golove za momčad iz Potomja postigli su Mario Ivanković i Marko Utovacc

U ostalim utakmicama vodeći dvojac Slaven i Maestral slavili su u gostima kod Gusara , odnosno Croatie, dok je odgođena utakmica na Lapadu između Dubrovnika i Župe Dubrovačke .

Rezultati  19.kola:

Orebić: Orebić - Žrnovo 3:0, Metković: Metković - Grk 3:2,Vela Luka: Hajduk 1932 - Konavljanin 2:2, Gabrili: Croatia - Maestral 1:2, Komin: Gusar - Slaven 2:3, Dubrovnik: Dubrovnik 1919 - Župa dubrovačka  (odgođeno)