IZ SLOVENIJE I GRČKE POBJEDE BILO NIJE Borci 'Fortece' na Slovenija Openu i Europskom klupskom prvenstvu u Grčkoj

Kategorija: Taekwondo Kreirano: 05 Ožujak 2019 Objavljeno: 05 Ožujak 2019

U  Ljubljani je 23.i 24.veljače održan G1 taekwondo  turnir, 11.po redu 'Slovenia open' na kojem su sudjelovala i četvorica boraca korčulanske  'Fortece'.

U kategoriji- 87 Dinko Šegedin je opet naletio na iznimno jakog i neugodnog protivnika. Rus Gleb Zaharov je ovaj put u do kraja neizvjesnoj borbi bio bolji i pobijedio tijesnim rezultatom 8:7. U ovoj kategoriji postolje i medalje na kraju su bile u  slovenskim i hrvatskim 'bojama'. Zlato je osvoji Patrik Divković (Slovenija) pobijedivši našeg Hrvoja Sepa (Jastreb) zlatnim bodom. Brončane medalje osvojili su pak Ivan Šapina (Osvit ) i Ivan Konrad Trajković (Slovenija).

Pored Dinka u seniorskoj konkurenciji , u kategoriji -63 nastupio je i  Toni Šegedin od kojeg je u  1.kolu bolji bio Poljak Sebastian Uscimiuk.

Nastupila su i dva juniora 'Fortece'.

Karlo Šegedinje  u juniorskoj -63 kategoriji nakon što je  u 1.kolu bio slobodan,  u 2.kolu poražen od o Mađara Josze Leventea, inače kasnijeg pobjednika.

Hrvoje Pažinje pak u juniorskoj -59 kategoriji  poražen je od  Belgijanca Iliasa Adahchoura.

Proteklog tjedna Toni i Dinko Šegedin sudjelovali su na 7.Europskom klupskom prvenstvu u  Solunu u Grčkoj , također turniru G1 kategorije.

Prošle godine Dinko je na tom natjecanju bio brončani. Ove godine nakon što je u 1.kolu bio slobodan u 2.kolu od njega zlatnim bodom bio bolji  Nikolaus Tzelos iz Grčke.

Toni Šegedinje pak u kategoriji - 63 u 1.kolu  poražen također od grčkog predstavnika Dimitriosa Petrakisa (14:12)