JIAXING (KINA) – Naš mladi Pelješčanin iz Brijeste , Antonio Prlaguzić boćar riječkog 'Vargona' i član hrvatske mlađe-seniorske reprezentacije zauzeo je 5.mjesto na Svjetskom prvenstvu koje je proteklog tjedna održano u Kini.
Usprkos tome što je postigao respektabilan rezultat u dvije kvalifikacijske serije ( 17+19) u natjecanju mlađih seniora u disciplini 'precizno izbijanje' Antonio se nije uspio plasirati u polufinale i tako je nažalost ostao bez medalje. Od 4.mjesta, odnosno brončane medalje dijelila su ga samo četiri punta ! No i 5.mjesto među 22 najbolja mlađe-senirorska boćara svijeta sjajan je rezultat mladog boćara iz Brijeste.
Drugi predstavnik iz naše županije u Kini bio je Luka Gašpar koji je postigao veliki uspjeh. Dvostruki je doprvak svijeta! Mladi Pločanin bio je srebrni u disciplini bližanje i izbijanje u krug , te u parovima sa Filipom Matijašićem iz Pazina.
Fotografija Naslovnice:Seniorska i mlađe-seniorska reprezentacija Hrvatske na SP u Kini
FOTO: Boćarski savez Hrvatske