
KORČULA – U subotu(15.lipanj 2013) završeno je cjelodnevno četvrto po redu regionalno natjecanje dalmatinskih mažoretkinja iz sedam klubova: Kaštela,Solin,Vodice,Trilj, Sinj,Split i Korčula.
Publika je u športskoj školskoj dvorani češće pljeskom izražavala oduševljenje i zahvalnost što su unijele dodatnu mladenačku živost i veselja svojom atraktivnošću svojoj atraktivnošću i dojmljivim plesnim koreografijama. Preko 300 djevojčica (5-16 godina) se natjecale u tri kategorije: ples s rekvizitima,tradicionalni mažoret ples i exibition corp .
Prema odluci sudačke ekipe: glavna,Bjanka Bubica-Šarić(Split),Maja Ćurković (Sinj) i Ivana Ivanković (Kaštela),nije se određivao najbolji sveukupni ekipni plasman, nego po kategorijama,jer su takva regionalna pravila. Plasmani po disciplinama:
Solo s rekvizitima (minime do 8 g.) pobjednice su iz Sinja, Indi Rogošić i Lucija Grgić.
Mlađi juniori(8-10 g.) Anabela Jung (Korčula), Ursula Iličić(Split) i Sara Kovačić (Solin )
Kadeti (10-12 g.) Dina Prolić(Sinj),Lucija Pažin(Split),Lucija Prvulović(Korčula).
Junior i(12 +) Tina Kapor (Korčula),Katarina Ivandić(Solin)i Ana Granić(Korčula).
Grupa s rekvizitima (do 8) Kaštela i Korčula.
Mlađi juniori (8-10)Sinj,Split i Kaštela.
Kadeti (10-12) Korčula.
Duo s rekvizitima-Mlađi juniori (8-10 g.) Neli Šarić-Bubica i Ana Vujević(Split,Mia i Ela Alerić (Kaštela),Boma Vućković i Laura Skejo(Sinj).
Kadeti (10-12) Matea Šuste i Katarina Masnić(Sinj),Karla Farac i Bernarda Foretić
(Korčula),Marijeta Storić i Marinela Bilan(Vodice).
Juniori (12 +) Solin-Ivana Domazet i Marina Cecić.Korčula-Lana i Korina Vilović,te Katarina Jurić i Dora Meštrović iz Korčule.
Tradicionalni mažoret ples-minime(do 8 g)Sinj, Trilj, Korčula.
Mlađi junior (8-10)Kaštela,Solin,Korčula.Kadeti(10-12)Sinj i Split.Juniori(12 +)Sinj,Korčula.
Na kraju je bio posebno atraktivan Exibition Corp,gdje su prvoplasirane minime is Kaštela i Trilja.
Mlađi junior i(8-10)Trilj,Split,Korčula.
Kadeti (10-12)Kaštela,Solin,Trilj.
Juniorke starije od 12 godina: Sinj,Solin,Korčula.
Prateće stručno osoblje i trenerice su zahvalile Korčuli na organizaciji i gostoprimstvu,dok su kolegijalno posebnu zahvalnost uputili Ljudmili Jung,trenerici Korčule,koja je uz taj posao radila s roditeljima,i uz pomoć sponzora sve dodatne poslove oko čišćenja i uređenja.
Tekst i snimak : Niko Perić

Pozdrav iz Korčule

Hvala Teti MIli

Korčulanke napreduju

Korčulanke




