IPAK POBJEDOM ZAČINILI ZADNJI ČIN Na oproštaju od 1B-ligaške sezone KPK - Jadran Kostrena 12:10

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 12 Svibanj 2018 Objavljeno: 12 Svibanj 2018

KORČULA  - U zadnjoj ovosezonskoj utakmici 1. B lige KPK je večeras na Gojkovom bazenu bio bolji od Jadrana iz Kostrene rezultatom 12:10 i tako pobjedom  okončao  odličan proljetni niz rezultata. U zadnjih  osam utakmica ostvarili su kapekaši  pet pobjeda , od čega dvije na gostovanjima, dva gostujuća remija i doživjeli tek  jedan domaći poraz, u utakmici protiv prvaka dubrovačkog Bellevuea.

Napisali smo u naslovu 'začinili' ali usprkos pobjedi bio je to 'začin' u kojem je puno toga nedostajalo u igri mladih kapekaša, igra uz puno oscilacija i puno nerviranja trenera Emila Nikolića

Sjajno, rekli bi furiozno su krenuli , u prvoj četvrtini  6:0 , činilo se da će to biti i jedna 'laganica' za kraj…

No potom je uslijedio neshvatljiv pad u igri, puno kapekaških grešaka i u obrani i u napadu gdje su više nego 'razbranili' gostujućeg vratara Ivana Ševeljevića  koji je na kraju prikupio čak 18 obrana uz jedan obranjeni peterac. Uporni gosti koji su u Korčuli stigli sa samo jednom pričuvom nisu se predavali… Malo pomalo su stizali zaostatak i već sredinom treće četvrtine stigli su na 7:6  i utakmicu doveli u 'neizvjesne vode'. Pet minuta prije kraja  Kostrenjani su mali i 8:8 , činilo se da će kapekaši od  'gotovog napraviti veresiju'…Ipak  u samoj završnici su se u trgnuli i sa četiri gola ( po dva  kapetana  Frana Radovanovića  i Tina Fabrisa )  ostvarili  novu pobjedu, nova tri,  za ukupno 20 osvojenih bodova i  u konačnici  5.mjesto na ljestvici. Nikad više bodova i nikad bolji prvobeligaški plasman KPK-a!

Svakako treba spomenuti da su u prvi put na Gojkovom bazenu večeras  zaigrali zajedno tri brata 'Bjonda'…Frano,  Ante i najmlađi Vinko !!!  Motiviralo je to posebno Frana, bio je ponajbolji igrač,  postigao je četiri gola , a vidjeli smo pritom  i jednu njegovu efektnu šraubu kojja je završila u mreži gostiju...