U Vignju završeno EP u 'windsurfing formuli '… Zlato Nijemcu Kordelu, Marotti prvak Hrvatske

Kategorija: Jedrenje Kreirano: 08 Rujan 2014 Objavljeno: 08 Rujan 2014

VIGANJ - Nijemac Sebastian Kordel novi je evropski prvak u  Windsurfingu u disciplini formula ! Petog , zadnjeg dana Prvenstva vjetar je konačno zapuhao ,  te samo dijelom pokazao  svoje uobičajene osobine u Pelješkom kanalu i hrvatskoj 'daskaškoj Meki'  Vignju. Održano je pet plovova koje su u konačnici i iznjedrile novog prvaka Evrope za 2014.g.

Odlučila je treća regata u kojoj je Sebastian Kordel bio najbolji , dok je do tada vodeći  Poljak Filip Korczynsky  podbacio (7.mjesto) ,  što ga je u konačnici bacilo na tek na treće mjesto. Srebro je pak osvojio Nizozemac Casper Bauman , prošlogodišnji prvak svijeta na Prvenstvu također održanom u našem Vignju.

Najbolji hrvatski predstavnik je Enrico Marotti koji je zauzeo 17. mjesto što mu je donijelo naslov prvaka Hrvatske u disciplini formula. Iza njega slijede  Vido Jeramaz i Teo Marinović.

Na Prvenstvu je sudjelovalo ukupno 60 natjecatelja iz 17 evropskih zemalja, te Australije i Argentine. Organizator  uz pomoć sponzora bila je Udruga za tehničku kulturu i športove na moru 'Bofor' – Viganj, a suorganizator  PŠU 'Peliška jedra' iz Orebića .