
OPRIVNICA - 'Još sam premlada da pričam o nekoj velikoj rukometnoj karijeri' rekla je skromno i 'čvrsto stojeći na zemlji' proteklog ljeta Lea Franušić, Stonjanka i rukometašica 'Podravke' iz Koprivnice u razgovoru za Marko Polo Sport .
Dodala je tada da će joj 'za ostvarenje ambicija i ciljeva u rukometu trebati još puno rada i odricanja, da je najvažnije od svega da ostane zdrava, te će joj onda biti sve puno lakše...'
A te njene ambicije u rukometnoj karijeri baš se ovih dana polako ostvaruju, možda i brže nego što je Lea čekivala...Doduše sve je to još na na početku ni dakako, kako je i sama rekla trebat će joj za potpuno zadvoljstvo još puna rada i odricanja...
Bilo kako bilo talentirana 19.godišnja Stonjanka, desni vanjski u Podravke prvi je put ovih dana dobila poziv izbornika 'A' ženske rukometne reprezentacije Nenad Šoštarić! Pozvana je na pripreme, među 19 najboljih rukometašica Hrvatske koje će se pripremati za kvalifikacijske utakmice za plasman na Europsko rukometno prvenstvo protiv Islanda i Turske .
Od 19 pozvanih igračica njih 16 će biti na konačnom popisu za utakmice Hrvatskae koja je najprije domaćin Islandu u Gradskom vrtu u Osijeku 25. rujna, a četiri dana kasnije, 29. rujna gostuje u Turskoj.
Bez obzira hoće li naša Lea zaigrati u te dvije utakmic, lijepo je to priznanje za nju i još jedan dokaz njenog rukometnog talenata ali i njenog upornog i ustrajnog rada.
U našoj kvalifikacijskoj skupini pored Islanda i Turske još se nalazi i Francuska, inače branitelj naslova europskih prvakinja. Hrvatska je do sada bila deset puta sudionik europskih prvenstava, a najbolji rezultat ostvarila je na svom prvom nastupu 1994. godine kada je osvojila 5. mjesto.
Europsko prvenstvo za rukometašice 2020.g. godine zajednički organiziraju Danska i Norveška.
Foto Naslovnice: EHF




