ŽRL: A sada slijedi 'final four' u Veloj Luci...Dubrovnik 2 - Vela Luka 9:20

Kategorija: Ženski rukomet Kreirano: 06 Svibanj 2014 Objavljeno: 06 Svibanj 2014
Napisao/la Jurica Dragojević

U nedjelju dana 04.05.14. u  Dubrovniku je odigrana utakmica 10. kola Županijske seniorske lige  između ekipa   ŽRK ”DUBROVNIK 2“  i  ŽRK  ”VELA LUKA”.

Rezultat  utakmice  bio  je:    9 : 20   ( poluvrijeme  2 : 9 ).

Velolučanke  su  nastupile u slijedećem  sastavu:      Dunja Knežević,  Nina Andreis (1), Lara Cetinić (4),  Lidija Žuvela (6),  Lara Barčot (1),  Ana Zlokić (3),  Lara Franulović,

Mia Hrboka (4), Margarita Marić (golman),  Martina Prižmić (1)  i   Vinka Prizmić.

Trener:   Ofelija Dragojević

Otvaranje  utakmice  počelo  je  žustrim obranama obiju ekipa, tako da smo prvi gol postigli tek u 5 minuti. Igra naših djevojaka u obrani nastavila se u visokom ritmu, tako da su domaće igračice prvi gol postigle tek u 21 minuti. Do kraja poluvremena naše su primile još jedan gol, te  je  rezultat  na  poluvremenu  bio 2 : 9  za  naše  djevojke.

U nastavku utakmice nastavljeno je dobrim igrama u obrani, ali se naša prednost ustalila na 10-tak golova prednosti. Igra je bila na zavidnom nivou u veoma korektnoj utakmici, bez ikakve grubosti u igri. U tom smislu pohvale svim igračicama, jer odavno nismo odigrali tako mirnu i korektnu utakmicu.

U  ritmu igre  gol  za  gol  protekao  je uglavnom veći dio drugog poluvremena, te  je  konačni rezultat  zaokružen  na  9 : 20  za  naše  djevojke.

U  našoj  igri  osjećala  se  velika  doza  sigurnosti  i  samouvjerenosti  koje  je  u  prethodnim   utakmicama  pomalo  nedostajalo.  Pohvale  svim  našim  igračicama  na  pruženoj  igri  i  žustrini  koja  je  donijela  dobar  rezultat.

Ovim  je  završeno  natjecanje u ligaškom  natjecanju, nakon  čega  se  treba  odigrati  završni  turnir  FINAL  FOUR  za  4  prvoplasirane  ekipe,  koji  će  se  odigrati  25.05.14  u  sportskoj  dvorani  u  Veloj Luci.