Boćari ‘’OGRC’’-a pobjednici Turnira trojki u Trpnju

Kategorija: Boćanje Kreirano: 01 Kolovoz 2010 Objavljeno: 01 Kolovoz 2010

 

TRPANJ - Završen je  Turnir 'trojki' u Trpnju  - odličan turnir koji je trajao od 23. do 31.srpnja I koji je donio je mnoga iznenađenja, uzbudljive partije pune obrata, vrhunske bočarske poteze, taktička nadmudrivanja…

Najveće iznenađenje napravila je ekipa OGRCA /Ivica Jurić, Miljenko Kristić, Srđan Dragojević, koju je nadahnuo i znalački vodio umjetnik sa bočama, svjetski prvak, Markica Dodig). A iznenađenje su zato jer su bez Dodiga pobijedili favorite u četvrtfinalu ekipu Žala (Jakša Franković, Branko Pancirov i Branko Mastilica).

 

Slab dan u četvrtfinalu imala je ekipa Gornje Vrućice, po najavama prvi favorit turnira i prošlogodišnji pobjednik, (Neno Milović, Ante Vujičić i Nebojša Marinović) koji su ispale od Luke stonske.

Lovci /Nenad Tomić, Ivica Dujmović i Ivo Jurišić) bili su tvrd orah i svojim neiskorištenim prilikama dali su priliku u četvrtfinalu Ponikvama, što su Ponikovci iskoristili.

Ponikve ( Mato Ledinić, Luko Ledinić i Nikša Tomić),  su zasluženo osvojili treće mjesto pobjedom nad Lukom stonskom( Nikša Tovarac te Ivoslav i Ljubomir Franušić), u partiji punoj obrata gdje je Luka ispustila sigurno vodstvo od 12 : 5, te u infraktnoj završnici kod rezultata 12 : 12 izgubila treće mjesto.

U finalu je prva ekipa Trpnja (Nikša Jović, Tonći Jelaš te alfa i omega trpanjskog bočanja Stijepo Šegetin) podlegla pritisku, posustali su njihovi vlakači što je ekipa Ogrca iskoristila, te nije bilo rezultatske neizvjesnosti za konačni ishod.

 

Sve je završilo podjelom medalja i pehara, nastavilo se druženjem uz roštilj.

 

Svaku večer bočari su bili atrakcija za goste Trpnja koji su uživali u velikom broju u dobrim potezima.  Organizator turnira bio je Boćarski klub  ''FARAON'' iz Trpanja

 

 

BOČARSKI  TURNIR  TROJKI  -  TRPANJ, 23. – 31. srpnja 2010.

 

Rezultati :

 

Grupa  A:  23. 7.

ZABORAČ         -  PUTNIKOVIĆI 13 : 10                                      1.  LOVCI                      4

PUTNIKOVIĆI    -  LOVCI                        7 : 13                            2.  ZABORAČ                2

LOVCI               -  ZABORAČ                  13 : 2                            3.  PUTNIKOVIĆI           0

 

Grupa  B:  24. 7.

G.VRUĆICA      -  OGRC                        13 : 2                            1.  G. VRUĆICA 4

OGRC               -  BRIJESTA                  13 : 8                            2.  OGRC                      2

BRIJESTA         -  G. VRUĆICA                3 : 13                          3.  BRIJESTA                0

 

Grupa  C:  25. 7.

SELO               -  LUKA STONSKA          3 : 13                          1.  ŽALO                       4

ŽALO                -  SELO                        13 : 7                            2.  LUKA STONSKA      2

LUKA STON.     -  ŽALO                         9 : 13                           3.  SELO                       0

 

Grupa  D:  26. 7.

TRPANJ            -  PONIKVE                   13 : 10                          1.  TRPANJ                   4

ŽULJANA          -  TRPANJ                      8 : 13                            2.  PONIKVE                2

PONIKVE          -  ŽULJANA                   13 : 4                             3.  ŽULJANA                0

 

 

ČETVRTFINALE :

 

G. VRUĆICA     -  LUKA STON.               11 : 13    Par C              28. 7.

TRPANJ            -  ZABORAČ                  13 : 1      Par B              28. 7.               

LOVCI               -  PONIKVE                   12  : 13    Par A             29. 7.

ŽALO                -  OGRC                          8 : 13     Par D             29. 7.

 

 

POLUFINALE,  pobjednici parova:

 

A  PONIKVE  :  B - TRPANJ                    3 : 13                           30. 7.

C – LUKA STON.  :  D  OGRC                 8 : 13                           30. 7.

 

ZA  POREDAK    (3. MJESTO)  - poraženi u polufinalima:

PONIKVE  :  LUKA STON.                     13 : 12                          31. 7.

 

ZA  POREDAK    (1. MJESTO)  - pobjednici u polufinalima:

TRPANJ  : OGRC                                  3 :  13                           31. 7.

 

 

.....Since 1988... Tel. 020 715 584.....Mob.091 506 65 34
Novo! Novo! Novo! ........Na Autobusnom kolodvoru Korčula ....Telefon 715- 584

                                   

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 

infograf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                              

                                                                                                                

 

 

 

TV Sport Danas

Od 10. svibnja 2010

Broj prikaza (hitova) članaka
8720761