TRPANJ - Na otvaranju turnira 'obračun' dvojice Načelnika susjednih općina Orebić, Tonka Jurjevića i Trpanj, Jakše Frankovića. Počelo je odmah na zagrijavanju malim provokacijama i kad su stigli foto kroničari, šef turnira Stijepo Šegetin zabranjuje bilo kakvo slikavanje. Zato nema slika sa terena. Blicevi remete koncentraciju boćarima u delikatnim situacijama izbijanja. I zbog toga je Šegetin, koji je bio strašno nervozan zbog ozljede noge, naredio 'Silencio fotographia'.
Franković je predvodio suigrače Jelaša, Jovića i Šegetina mudro, znalački, iskusno, tako da Orebićani nisu imali ni trunku prigode. Završilo je 13 : 0 za domaćine. Orebićani su igrali u sastavu Jurjević, Čepo, Roso i Mikulić.
U ostala dva meča u grupi Faraoni su isto lako dobili sa 13 : 2 simpatičnu ekipu stonske Dube, a u odlučnom meču za prolaz u četvrtfinale Orebićani su pobijedili Dubu sa 13 : 7, gdje će ih prema trenutnim prognozama, čekati 'crna mačka' svih turnira, ekipa Ogrca. Ali to je tek iduću sedmicu.
Danas je na redu grupa D u kojoj igraju: Faraon 2 (Zoran Slišković, Tonći Butirić, Teo Mirković, Boris Jelovčić, Mladen Roso), Hodilje (Dubo i Darko Dražeta, ex načelnik o. Ston, Stijepo Memunić i Pero Romić) i Lovci (Ivo Jurišić, Baldo Butirić, Nenad Tomić i Niko Mrčić).
Očekuje se da će danas Stijepo Šegetin dopustiti slikavanje.