ZA PEHAR U KUPU OSAM IH NA OKUPU Na Gojkovom bazenu u četvrtak počinje Final 8

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 12 Lipanj 2019 Objavljeno: 12 Lipanj 2019
Napisao/la Nenad Kosović

KORČULA – Jučerašnjom pobjedom KPK u Šibeniku protiv zagrebačkog Medveščaka riješena je i zadnja nepoznanica  Završnice Kupa Hrvatske za mlađe juniore koja počinje sutra u četvrtak Korčuli na Gojkovom bazenu.

KPK je dakle osigurao mjesto među osam najboljih i igrat će u Skupini B u kojoj su još Primorje EB , Mornar Brodospas i splitski Jadran. Skupinu A čine pak Jug CO , HAVK Mladost , Zadar 1952 i Galeb MR.

Treneri mlađih kadeta KPK , Emil Nikolić i pomoćnik mu Marjan Kosović za ovaj turnir koristiti će  slijedeće igrače:

Andrija Botica i Jakov Bakarić vratari,  te Marijan Duhović ,  Nikola Žuvela, Toni  Mozara , Vito Sardelić, Karlo Jurić,  Danijel Caktaš, Viktor Antunović, Domagoj Čale, Franko Fabris, Marin Čumbelić,  Petar Tedeschi i Vid Borovina

Kapekaši će svoju prvu utakmicu , a zadnju dana igrati u četvrtak sa splitskim Jadranom s početkom u 20.45 sati.

U petak u prijepodnevnom programu s početkom u 12.40 čeka ih splitski Mornar Brodospas  ,a navečer opet u 20.40 zadnja utakmica u Skupini protiv riječkog Primorja EB.

U subotu su utakmice četvrtfinala i polufinala uz napomenu prvoplasirana i četvrtoplasirane momčadi ne igraju četvrtfinale. Završne utakmice su u nedjelju, a finalna utakmica je istog dana rasporedu u 12.40 sati, nakon kojeg je dodjela nagrade najboljim momčadima i pojedincima.

Bit će odigrano ukupno 22 utakmice, koje će suditi deset sudaca ,a među njima i Nikola  Gašpardi iz Korčule. Opunomoćenici HVS-a su Mile Rebić iz Splita i Milan Grbin iz Korčule.

 

Raspored igranja utakmica u skupinama i završnica:

Četvrtak 13.lipnja

16.40 - Galeb MR – HAVK Mladost

18.00   Jug CO – Zadar 1952

19.20  Primorje EB – Mornar BS,

20.40  Jadran Split – KPK

Petak, 14.lipnja

08.40  HAVK Mladost – Zadar 1952

10.00  Galeb MR – Jug CO

11.20  Primorje – Jadran Split

12.40  Mornar BS – KPK

 

16.40  Jug CO – HAVK Mladost

18.00  Zadar 1952 – Galeb MR

19.20 Jadran ST – Mornar BS

20.40 KPK – Primorje EB

Subota 15.lipnja  ujutro  - shodno plasmanima po skupinama dvije utakmice sa počecima u 09.10 , odnosno 10.30 , a navečer četiri utakmice sa počecima u 16.40, 18.00, 19.20 i 20.40 sati.

Nedjelja , 16.lipnja – u 08.40 utakmica za 7.mjesto., u 10.00 za 5.mjesto, 11.20 za 3,mjesto i Finale u 12.40 sati.