SRĐAN ŠALE 3.mjesto na 4.Otvorenom prvenstvu Splitsko-dalmatinske županije

Kategorija: Šah Kreirano: 30 Prosinac 2017 Objavljeno: 30 Prosinac 2017

SPLIT - Međunarodni majstor Srđan Šale iz Kučišta osvojio je 3.mjesto na 4. po  redu Otvorenom prvenstvu županije Splitsko-dalmatinske u brzopoteznom šahu koje se igralo u Šahovsko domu u Splitu.  Šale je pritom ostvario 7 pobjeda  i tri remija i doživio jedan poraz  te u konačnici turnira osvojio  bod manje od pobjednika   velemajstora Ante Šarića  (ŠK Marjan Split (9,5 bodova,  8 pobjeda i 3 remija). Drugi je bio  Franjo Bilobrk  (ŠK Goran Bibinje) sa 9 bodova .

Sedmo mjesto sa ukupno 7  bodova  ( 6 pobjeda, 2 remija , 3 poraza) na istom turniru osvojio je pak Miroslav Kosović  porijeklom iz Korčule , šahovski majstorski kandidat iz ŠK 'Brda' iz Splita . U 3.kolu turnira međusobno su se sastali Šale i Kosović i međunarodni majstor iz Kučiša u tom susretu je bio bolji.

Na turniru je sudjelovalo je 39 šahista ,  igralo se po švicarskom sistemu  od jedanaest  kola na tempo igre od pet minuta uz dodataka od dvije sekunde po odigranom potezu.

KONAČNI PLASMAN

1.mjesto – Šarić Ante  ( ŠK Mornar, Split), 2.mjesto – Bilobrk Franjo  ( ŠK Goran, Bibinje), 3.mjesto – Šale Srđan (ŠK 'Tomislav-Goran', Sveti Ivan Žabno), 4.mjesto – Viskić Paviša  ( ŠK Šibenik, Šibenik), 5.mjesto – Šarić Luka ( ŠK Mornar, Split),  6.mjesto – Božanić Ivica ( ŠK Primošten, Primošten), 07. Miroslav Kosović,  itd

Izvor: Šahovski savez Splitsko-dalmatinske županije i Sportske Novosti