MALONOGOMETNA LIGA DUBROVČANA U ZAGREBU Korčulanski studenti u polufinalu! U subotu za finale ... ZG Korčulani dođite , momcima treba podrška!

Kategorija: Mali nogomet Kreirano: 16 Svibanj 2018 Objavljeno: 16 Svibanj 2018
Napisao/la Mario Klisura

ZAGREB - Dobre vijesti stižu nam iz Zagreba gdje su naši studenti izborili polufinale Lige Dubrovčana. Liga je to koja se igra od sredine 10.mjeseca i broji 9 momčadi. Naši su nakon 16 odigranih utakmica u regularnome dijelu zauzeli 3.mjesto uz  8 pobjeda,2 remija i 6 izgubljenih utakmica. Prve dvije momčadi izborile su direktan plasman u polufinale,dok su ekipe od 3.-6.mjesta igrale četvrtfinale po sistemu 3. protiv 6. I 4. protiv 5.

Tako su naši u sinoć odigranoj utakmici  u zagrebačkom Boćarskom domu za protivnike u četvrtfinalu imali šestoplasiranu momčad  DoKoske.

U odličnoj i izuzetno dramatičnoj utakmici naši su poveli golom Josipa Krtolačića,da bi nedugo zatim primili gol za 1-1. Ponovo Korčulani vode zgoditkom kapetana Mate Botice iz slobodnog udarca 2-1. 2 minute prije kraja poluvremena DoKoske poravnavaju na 2-2. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme bila je 'šahovska partija' sve do 10.minute kada igrači DoKoske okreću utakmicu na svoj mlin i zabijaju za 3-2. Naši su 3 min prije kraja zaigrali na sve ili ništa s golmanom-igračem i iz greške primili gol za 4-2.

I onda je nastupila luda završnica. 40sekundi do kraja još uvijek je na semaforu stajalo 4-2. Prvo zbog igranja rukom u svom šestercu sudac svira penal za naše kojega Mate Botica pretvara u 4-3,da bi 15 sekundi do kraja najbolji strijelac Korčulana kroz cijelu sezonu-Nikola Šale sretno i spretno postavio konačnih 4-4.

U lutriji penala za naše su zabili Marin Milina,Nikola Šale i Mate Botica,dok su igrači DoKoske zapucali svoj drugi penal za slavlje Korkyre.

Momčad  'Korkyre 'kroz godinu je igrala u sljedećem sastavu:

Marin Milina, Josip Krtolačić, Mario Klisura, Dominik Skokandić, Nikola Šale, Nikola Biliš, Mate Botica(c), Dorian Topić, Antonio Marušić, Goran Stamatović, Luka Skokandić, Marko Vilović i Tino Franulović.

Momci pozivaju sve Korčulanke i Korčulane sa privremenim boravkom u Zagrebu da ih dođu podržat u polufinalnoj utakmici koja je na rasporedu u subotu u 19.30 u Boćarskom domu gdje će snage odmjeriti sa drugoplasiranom Leccom. Podrška našima puno bi značila s obzirom da su jedina momčad koja nema dubrovački 'pedigre'.

Tekst i foto: Mario Klisura