PRVENSTVO ŽUPANIJE U PODVODNOM RIBOLOVU Prvak Mate Barešić iz ERK 'Periska' Ploče, Petru Krističeviću iz 'Peliških jedara' 4.mjesto

Kategorija: Sportski ribolov Kreirano: 13 Svibanj 2018 Objavljeno: 13 Svibanj 2018
Napisao/la Nenad Kosović

OREBIĆ - U akvatoriju  Pelješca, na potezu Trstenica  - Podobuče u subotu je održano 1. Županijsko prvenstvo u podvodnom ribolovu.  Natjecalo se 25-ero natjecatelja iz dva  kluba -  ERK 'Periska' - Ploče  i PŠU 'Peliška jedra' -  Orebić.

Ulovljeno je ukupno 13 kg ribe, a  prvo mjesto i naslov županijskog pobjednika osvojio je Mate Barešić (ERK 'Periska'- Ploče),  ispred  klupskih kolega Tomislava Milićevića i Borisa Ćuže.

U ženskoj konkurenciji nastupila je jedna natjecateljica i to Gabrijela Milićević iz pločanskog kluba.

Nabolje plasirani podvodni ribolovaca iz PŠU 'Peliška jedra' bio je Petar Krističević, drugi je  Antonio Šabić , a treći Josip Mustapić.

'Razlog zašto je to bilo tek prvo Županijsko prvenstvo  je to što je do sada  ERK  'Periska' iz Ploča bila jedina udruga u našoj županiji čiji su članovi organizirali natjecanja i automatski bili i županijski prvaci.  Pojedinačno natjecanje u podvodnom ribolovu  bilo je u organizaciji Županijskog saveza Dubrovačko-neretvanske županije, a organizator ERK "Periska" iz Ploča . Budući da se isto odvijalo u akvatoriju poluotoka Pelješca, pomoć u organizaciji  pružila je i naša udruga - rekao nam je Petar Krističević 4.plasirani u ukupnom poretku, inače Predsjednik Pomorsko Športske udruge "Peliška Jedra" iz Orebića.

Krističević je još dodao….

'Nakon što su se natjecatelji vratili i predali ulov, organiziran je ručak i druženje u Restoranu 'Mimbelli' u Orebiću. Potom je održano i  službeno vaganje i proglašenje pobjednika.  Kapitalnih ulova i iznenađenja na natjecanju nije bilo, tako da je najveća ulovljena riba bila murina od 2,6 kg, dok je najvrjednija riba bila kavala od 1,3 kg. Moramo naglasiti da su u natjecanju sudjelovali svi koji vole sportski ribolov podvodnom puškom, od onih koji rone dva-tri puta godišnje , pa do višestrukih osvajača medalja na natjecanjima i  članova Državne Reprezentacije u podvodnom ribolovu kao što je ukupni pobjednik Mate Barešić.  Najmlađi sudionik prvenstva koji se natjecao rođen je 2000 godine, dok je najstariji rođen 1954.godište'   

Rezultati /plasmani:

  1. Mate Barešić - ERK Periska, 2. Tomislav Miličević - ERK Periska, 3. Boris Ćuže - ERK Periska, 4. Petar Krističević - PŠU Peliška Jedra, 5.Josip Ostojić - ERK Periska, 6. Josip Šunjić - ERK Periska, 7. Marko Musulin - ERK Periska, itd

Po klupskim bodovanjima 

ERK Periska: 1.  Mate Barešić , 2. Tomislav Miličević, 3. Boris Ćuže 

PŠU Peliška Jedra:  1. Petar Krističević, 2. Antonio Šabić, 3. Josip Mustapić

 

Fotografija Naslovnice -   Članovi  PŠU Peliška Jedra 

.....Since 1988... Tel. 020 715 584.....Mob.091 506 65 34
Novo! Novo! Novo! ........Na Autobusnom kolodvoru Korčula ....Telefon 715- 584

                                   

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 

infograf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                              

                                                                                                                

 

 

 

TV Sport Danas