OREBIĆ PROŠAO BLATINU Žrnovo odnijelo bod iz Komina, Omladincu domaći bod, Grku domaći poraz

Kategorija: Nogomet Kreirano: 15 Travanj 2018 Objavljeno: 15 Travanj 2018

DUBROVNIK -  U 21.kolu 1.ŽNL- e  tri pobjede gostiju , uz po jedan remi i jednu pobjedu domaćina. Derbi 'markopolista' igrao se na Blatini , najbolje plasirani među njima drugoplasirani Orebić bio je uspješniji od pripadnika zlatne sredine domaćina Jadraba. U 10.minuti Ante Kordić je poveo za goste prizemnom udarcem sa 20-tak metara, da bi konačni rezultat postigao mladi Nikola Nogalo u 89.minuti kada je jedan odbijanac nakon slobodnog udarca Orebićana pospremio u mrežu domaćih.

Na vrhu ljestvice  Neretva i  Orebić su bodovno poravnati, ali Metkoci imaju utakmicu manje odigranu.

Veliki bod donijeli su Žrnovci iz Komina protiv Gusara. U utakmici bez golova , u kojoj su kažu očevici,  po prikazanom Žrnovci mogli uzeti i sva tri boda velikom favoritu … Uspješna proljetna žetva bodova 'kuneja' se tako nastavlja .

Bod su uzeli i lastovski omladinci protiv ONK Metkovića. Gosti su poveli u 70.minuti golom Roka Brečića iz kaznenog udarca, a nakon što je netko od domaćih nogometaša igrao rukom u svom kaznenom prostoru. No Omladinac se domogao  domaćeg boda u 87.minuti golom kojeg je  postigao Kristijan Simić.

Velolučki Hajduk je ovom kolu bio slobodan, ali je  tijekom tjedna odigrao zaostalu utakmicu u Kominu protiv Gusara i doživio težak poraz – 1:7.

Grk je ostao dosljedan sebi  i svom imiđu…Slatko-gorko, ovaj je put bilo domaće 'gorko' u porazu od Konavljanina. Do poluvremena 1:1 , ali na kraju ipak 1:4 za momčad iz Čilipa u kojoj je briljirao hat-trickom Goran Šorgić, a jednog dodao i Ivan Milić . Gol za domaćina djelo je Tomislava Storellia.

U ostalim utakmicama lider lige, momčad Neretve sigurnom je pobjedom  prošla teško gostovanje u Gabrlima , a Župa dubrovačka istim rezultatom pobijedila Slaven

Rezultati 21.kolo:

Gabrili: Croatia - Neretva 1:4, Smokvica: Jadran 1929 - Orebić 0:2, Čibača: Župa dubrovačka - Slaven 4:1, Komin: Gusar - Žrnovo 0:0,Potomje: Grk - Konavljanin 1:4, Lastovo: Omladinac - ONK Metković 1:1

Fotografija Naslovnice: Blago Roso  (Orebić)