ŽUPANIJSKO BOĆARSKO JUNIORSKO Zlatni, srebrni i brončani je Dario Dujmović iz G.Vrućice ! Luka Gašpar iz Ploča prvo ime natjecanja

Kategorija: Boćanje Kreirano: 12 Srpanj 2017 Objavljeno: 12 Srpanj 2017
Napisao/la L.Hendić/N.Kosović

DUBROVNIK -  Član Boćarskog kluba 'Gornja Vrućica'  Dario Dujmović vraća se iz Dubrovnika sa Županijskog juniorskog prvenstva  (U-18) na svoj Pelješac sa tri osvojene medalje!  Na natjecanju održanom na boćalištu ispod Rašice,  mladi Dujmović bio je zlatni  u disciplini parovi klasično, srebrni u štafetnom izbijanju  i brončani u disciplini pojedinačno klasično.

Uz to Dujmović je izborio plasman na Završnicu juniorskog prvenstva Hrvatske u Buzetu.

Podsjetimo se da je Dario Dujmović prošle godine kao kadet na Županijskom natjecanju za taj uzrast  osvojio dva zlata i jedno srebro,  sada je sa nove tri medalje nastavio sjajnim  rezultatima potvrđujući svoj boćarski talent i u juniorskoj konkurenciji.

Najbolji pojedinac natjecanja bio je Luka Gašpar iz  BK Ploče , inače Dujmovićev suigrač u parovima ,  koji je bez premca najbolji junior na ovom prvenstvu  i time  dokazao da nije slučajno juniorski reprezentativac Hrvatske.  

Gašpar je slavio u bližanju i izbijanju u krug, preciznom izbijanju, brzinskom izbijanju, u štafetnom izbijanju sa Matkom Pendom (BK Komolac), te rekli smo , u parovima sa našim Vrućićaninom Dariom Dujmovićem.

U disciplini pojedinac klasično pobjedio je Matko Pendo, a Luka Gašpar je u toj disciplini bio drugi.

Na prvenstvu je nastupilo 10 juniora iz 6 klubova , a najbolji rezultat na prvenstvu ostvario je također Luka Gašpar u brzinskom izbijanju gdje je ostvario 40 pogodaka iz 42 izbačaja.

Medalje i pehar za najboljeg podjelio je Predsjednik boćarskog Saveza Dubrovačko-neretvanske županije Nikola Pavlović.

Na Završnicu prvenstva Hrvatske za juniore koja će se održati od 19. do 23. ovog mjeseca  u Buzetu nastupiti će juniori Luka Gašpar, Matko Pendo i Dario

Dujmović sa voditeljom Lukom Hendić.

 

Osvajači medalja po disciplinama:

 

Bližanje i izbijanje u krug:

1.      Luka Gašpar (Ploče)

2.      Leo Kokanović (Bosanka)

3.      Matko Pendo (Komolac)

4.      Jakša Kristović (Hvidra Gromača)

Pojedinac klasično:

1.      Matko Pendo (Komolac)

2.      Luka Gašpar (Ploče)

3.      Dario Dujmović (Gornja Vrućica)

4.      Leo Kokanović (Bosanka)

Brzinsko izbijanje:

1.      Luka Gašpar (Ploče)

2.      Matko Pendo (Komolac)

3.      Leo Kokanović (Bosanka)

4.      Dario Kovačić (Komolac Ombla)

 

Precizno izbijanje:

1.      Luka Gašpar (Ploče)

2.      Leo Kokanović (Bosanka)

3.      Matko Pendo (Komolac Ombla)

4.      Dario Dujmović (Gornja Vrućica)

 

Parovi klasično:

1.      Luka Gašpar (Ploče), Dario Dujmović (Gornja Vrućica)

2.      Matko Pendo (Komolac), Leo Kokanović (Bosanka)

3.       

Štafetno izbijanje:

1.      Luka Gašpar (Ploče), Matko Pendo (Komolac)

2.      Dario Dujmović (Gornja Vrućica), Leo Kokanović (Bosanka)

 

 

 

                                   

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

infograf

 

 

 

 

 

 

 

                      

TV Sport Danas

Od 10. svibnja 2010

Broj prikaza (hitova) članaka
6179771