ZMAJEVI SVE BLIŽE CILJU Na Zlinjama se mirnije spava…BŠK Zmaj – Neretvanac 4:2

Kategorija: Nogomet Kreirano: 14 Svibanj 2017 Objavljeno: 14 Svibanj 2017

BLATO - Već u prvom poluvremenu zmajevci su manje-više riješili sve dvojbe oko pobjednika. Od prvog minuta utakmice dominirali su i stvarali prilike ali poveli su tek u 28.minuti kada je Branimir  Galić iz solo prodora, nakon dva pokušaja zatresao mrežu gostujućeg vratara Bože Dragobratovića. Prije toga u odličnoj prilici bio je Armin Abazi u 10.minuti, te Galić u 19. nakon lijepe akcije Dina Špalete i Marka Grbavice, ali je pucao iznad prečke.

U 21. prodor Abazija ubačaj pred gostujuća vrata ali se Galić spetljao i gosti su uspjeli otkloniti opasnost.

U 33. domaći su oduzeli loptu na gostujućoj polovici, uposlili mladoga Zvonimira Janjića koji se sjurio  prema vratima Opuzenaca zaobišao Dragobratovića i smjestio je u mrežu.

Samo dva minuta kasnije bilo je već  3:0. Galićev korner sa desne strane u gužvi se najbolje snašao Armin Abazi i nogom iz blizine ugurao loptu u iza gol linije. Potom  do kraja poluvremena dva opasnija napada imali su i gosti, no oba puta vratar Ivan Jelić je bio siguran.

Drugo poluvrijeme gosti su ušli puno bolje, što je rezultiralo i smanjenjem  vodstva domaćih uz 55.minuti. Frano Čolak je nabacio sa lijeve strane, a  Mario Marić sa desetak metara 'skinuo paučinu' sa lijevih rašlji Jelićevih vrata.

U 76. Armin Abazi je nakon jedne dubinske lopte iz domaće obrane izbjegao zaleđe i povećao na 4:1. Do kraja vidjeli smo još i gol gostujućeg Domagoja Zovka u 86.muinuti koji je sa ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut Jelićeve mreže i postavio konačni rezultat utakmice.

Osma ovoproljetna domaća utakmica zmajeva, uz jedan remi sedma pobjeda, a šesta u nizu… Rezultati su uz to Blaćanima u ovom kolu 'išli na ruku',  evo ih već na diobi 10.mjesta...

Nije sve riješeno. ali 'mirniji  san'  sve je prisutniji na Zlinjama…

3.HNL-jug  31.kolo

BŠK ZMAJ             4

NERETVANAC     2

Blato – Igralište Zlinje. Gledatelja 380. Sudac: Jerolim Čulina (Pridraga) . Pomoćnici Zdrilić i Proso

Strijelci: 1:0 Galić (28), 2:0 Janjić (33), 3:0 Abazi (35), 3:1 Marić (55), 4:1 Abazi (76), 4:2 Zovko (86)

BŠK ZMAJ: Jelić , Grbavica  Batur ( od 46.Nobilo ), Vrkić , Špaleta , Abazi , Janjić , Tadić , Didović , Matković  (od 66.Tarle), Galić (od 72.Marinović)

Trener: Grgica Kovač

NERETVANAC: Dragobratović , Čolak , Mihaljević  (od 46.Turić ), A.Sršen , Granić  (od 83.Sopta ), Stojanovski  (od 46.Batinović ), Marić, M.Sršen , Zovko , Vukoja , Grbešić

Trener: Damir Vučić

Fotografija Naslovnice  Branimir Galić u prodoru je prethodno zaobišao Anta Grbešića