NOGALO NOGIRAO GABRILJANE Omladinac fenjer ostavio Ruskovićima, Hajduk pobjedonosno Blatinom, a Grk Šupjakom !

Kategorija: Nogomet Kreirano: 17 Travanj 2017 Objavljeno: 17 Travanj 2017

DUBROVNIK  - Orebić je zaustavio sjajan niz Croatie iz Gabrila koja je do Trstenice odigrala  'za pet' i u pet ovoproljetnih utakmica imala - pet pobjeda… No danas na  Trstenici  'petice' su drugoplasiranoj momčadi lige  baš  'okrenule leđa' … Jer  u 55. minuti za veliku radost Orebićana iz slobodnog udarca pogodio je kapetan Josip Nogalo i na kraju donio tri velika boda  momčadi trenera Duška Rikala.

Nema sumnje da se pobjedonosni gol kapetana  'peljeških kapetana'  slavio i u Čibači … Jer  današnja pobjeda Orebića lideru Župi dubrovačkoj  ( igra u srijedu u  Kominu protiv Gusara )  daje  novu priliku za dodatni odmak od drugoplasirane Croatie …

Korčulanski derbi igrao se pak na Blatini , Jadran 1929  - Hajduk 1932…Utakmica sa pet golova u kojoj su gosti postigli jednog više i odnijeli sva tri boda u Vela Luku. Domaćin je prvi poveo i to već u 4.minuti golom kapetana Mladena Salečića, a četrdeset minuta kasnije izjednačio je Rino Žuvela . U drugom dijelu gosti sa Moćnog laza postižu još dva gola , oba  preko svog najboljeg strijelca  Hrvoje Gugića  koji je tako u svoju 'golgetersku kućicu ' ugradio svoj već 12  ovosezonski pogodaka i sustigao na  tablici strijelaca dvojac kojeg čine  Velimir Kajba i Vlaho Grbešić. Strijelac drugog gola za Smokvičane bio je Nenad Tomašić u 81.minuti.

Na Ruskovićima korčulansko-lastovski  'boj začelja ', do ovog kola bodovno poravnatih,  predzadnjeg Žrnova i zadnjeg Omladinca. Na kraju su zasluženo  slavili Lastovci ,  usorkos tome što su velikim dijelom utakmice igrali sa igračem manje . U prvom poluvremenu strijelac  za Omladinac bio je već u 18.minuti  Matej Gabrilo na dodavanje Stjepana Povijača .. U 83. prvog gola  dodavač Povijač bio je pak strijelac iz slobodnog udarca.   Nakon što su veći dio prvenstva držali zadnje mjesto , istog su od danas  prepustili Žrnovcima. Treba dodati da je Omladinac u obje ovosezonske utakmice bio bolji od Žrnova, te da je kao trener na klupi  Omladinca  ove sezone  prvi put sjeo  njihov nekadašnji nogometaš Đani Borovina  i startao pobjedom !

Niz pobjeda nastavio je  Grk iz Potomja.  U Čilipima protiv Konavljanina četvrta je u nizu pobjeda momčadi sa Haštrića. Sve što se golova tiče  zbilo se u zadnjih sedam minuta . Strijelci za Grk bili su Marijan Marčinko (83) i Matej  Marević (85),  a  poraz domaćih ublažio je Davorin Krešić (90).

U ostalim utakmicama ONK Metković je još u subotu kod kuće pobijedio Slaven , a svoju utakmicu ovog kola u srijedu će odigrati  Gusar i Župa dubrovačka. Slobodan je bio Maestral.

Rezultati 20. Kolo :

Jadran 1929 – Hajduk 1932  2:3Žrnovo – Omladinac 0:2,   Orebić – Croatia 1:0, Konavljanin – Grk 1:2,),  ONK Metković – Slaven 2:0.

U srijedu igraju Gusar – Župa dubrovačka (16.30 sati )  Slobodan je Maestral.