OD KAMENA NAPRAVILI PRAŠINU Rekordna pobjeda Zmaja u 3.HNL – 7:0 !

Kategorija: Nogomet Kreirano: 11 Travanj 2017 Objavljeno: 11 Travanj 2017
Napisao/la Dinko Oreb

BLATO - Prava 'golijada' na blatskim Zlinjama i rekordna pobjeda Zmaja u trećeligaškom natjecanju rezultat je vrlo dobre igre domaćih igrača, kojima je doslovno sve išlo od noge.

Utakmicu je praktično odlučio odličan početak prvog i drugog poluvremena, kada su Zmajevi igrači 'brzinski' postigli četiri pogotka. Sve ostalo bila je rutina. Također, oba kaznena udarca za domaćina bila su opravdano i ispravno dosuđena, te uspješno iskorištena.

Za ovu utakmicu je karakteristično da je bila vrlo korektna , bez javnih opomena i sa malim brojem prekršaja, te da je pored sedam golova domaćih propušteno i nekoliko vrlo lijepih prigoda i s jedne i druge strane…Kod domaćina Nobilo u 6. i 17., Abazi u 13. i Galić u 15., 36. i 68., a kod gostiju Tolić u 10., Jurić u 30., M.Jonjić u 39., Žužul u 62., Omazić u 85. i Brkan u 89. minuti, ali su lopte većim dijelom završile pored gola, a nekoliko u rukama oba vratara.

Sve u svemu, današnji rezultat i visoka pobjeda domaćina velik su poticaj Zmaju da nastavi sa odličnim igrama kod kuće, ali i da konačno  'ukucne'“ i koji bod u gostima, kako bi osigurao ostanak među trećeligašima.

25. kolo 3.HNL-jug

BŠK Zmaj -  Kamen 7:0 (2:0)

Blato – igralište Zlinje. Gledatelja 450.  Sudac: Mišo Krešić (Metković)

Strijelci: 1:0 Nobilo (8), 2:0 Batur (16), 3:0 Abazi (48), 4:0 Galić (53/11 m), 5:0, Tarle (77), 6:0 Galić (86), 7:0 Marinović (88/11 m).

BŠK ZMAJ : Jelić,  Grbavica , Batur (od 54. Tarle ), Vrkić, Špaleta , Abazi , Velemirović (od 41. Silić), Nobilo,  (od 66. Marinović ), Tadić, Šešlija , Galić .

Trener: Grgica Kovač

KAMEN: Vojnović , Omazić , Bradarić , Kljenak , Jurić , Marić , M.Jonjić (od 59. Peko ), A.Jonjić (od 55. Ćalušić), Žužul  Brkan , Tolić .

Trener: Ivica Znaor

TEKST : DINKO OREB

Fotografija naslovnice : Branimir Galić , danas dvostruki strijelac za BŠK Zmaj (Foto: N.Kosović)