KUP DNŽ Jadran prošao Moćni laz za finale protiv BŠK Zmaj … SOŠK šesticom sredio Rat za finale sa Orebićem

Kategorija: Nogomet Kreirano: 15 Ožujak 2017 Objavljeno: 15 Ožujak 2017

DUBROVNIK - Danas  su odigrane utakmice 2.kola Nogometnog Kupa Dubrovačko - neretvanske županije.U dvije nama najzanimljivije utakmice  u Veloj Luci i u Putnikovićima palo je ukupno 12 gola,  a u slijedeću rundu natjecanja plasirali su se Jadran 1929 iz Smokvica i SOŠK iz Stona kao današnji pobjednici, odnosno BŠK Zmaj i Orebić koji su danas bili slobodni..

U NC Lastovo-Korčula, u   Veloj Luci  Jadran 1929 iz Smokvice  pobijedio domaćine velolučki Hajduk 1932 rezultatom 3:2.  Smokvičani su vodili tijekom cijele utakmice ,  u prvom poluvremenu došli su u vodstvo golom Ivan Tomića već u 2.minuti .  U nastavku drugi gol za Smokvičane dao je Mladen Salečić iz jedanaesterca  u 51.minuti. Četrnaest minuta kasnije Hrvoje Gugić , također iz penala , smanjio  je na 2:1 , a konačnih  2:3  postavili su svojim golovima, najprije za goste Antonio Pecotić (1:3 u 74.minut)  te za domaće  Igor Žuvela (2:3 u 75.minuti) .  Tako će u finalu NC Lastovo - Korčula igrati današnji pobjednik Jadran 1929 i BŠK Zmaj koji je u ovom kolu bio slobodan .

U NC Pelješac Orebić je bio slobodan i čekao pobjednika iz današnjeg susreta  u Putnikovićima. Tamo je u ulozi domaćina bio SOŠK iz Stona i pobijedio momčad Rata iz Kune visokim rezultatom 6:1 . Golove za Stonjane dali su Matić 2,  Smoljko 2 ,  Barkiđija  i S.Salacan  , dok nažalost nismo uspjeli saznati tko je dao jedini gol za momke iz Kune . Tako će u Finalu NC Pelješac  igrati SOŠK  i Orebić.