DVA REMIJA I ČETIRI PORAZA Smokvičanima prvi proljetni bod, u derbiju na Trstenici bez golova

Kategorija: Nogomet Kreirano: 19 Ožujak 2017 Objavljeno: 19 Ožujak 2017

DUBROVNIK -  Kolo broj 16 u 1. Županijskoj nogometnoj ligi počelo je još jučer kada je velolučki Hajduk 1932 gostovao u Gabrilima i kod zahuktale Croatie nije uspio uhvatiti ni bod. Doduše nije se ni obrukao,  minimalni poraz u kojem je nakon što su domaći već u 21.minuti imali dva razlike ( Tikvica i Mostina) gol za momčad trenera Deana Gugića dao ove sezone Hajdukov prvi strijelac Hrvoje Gugić.

Uz napomenu da su Velolučani zadnje minute utakmice dočekali sa devet igrača jer su crvene kartone dobili Stipe Jurković i Goran Gugić.

Danas pak  dva remija i tri  poraza klubova sa ovog našeg područja…

Prvi ovoproljetnu bod na Blatini ostvarili su Smokvičani protiv  Maestrala iz Krvavca.  U prvom poluvrmenu gosti su prvi poveli preko Darka  Jerkovića , potom je  Mladen Salečić iz kaznenog udarca izjednačio .Gosti su još jednom imali vodstvo golom Marka Čorića da bi u smiraj utakmice  'Bambo'  Marin Laus   'zabamba'   gol  Krvavačanima i osigurao jedan bod svojoj momčadi…

Na Trstenici se pak igrao derbi kola , tamo je gostovala vodeća Župa dubrovačka. Na kraju je  bilo kao i na početku, dakle bez golova, čime su Orebićani propustili još jednu prigodu da dođu malo bliže lideru…No zato se lideru nakon ovog  kola i to na samo dva boda približila Croatia iz Gabrila.

Domaćinstvo i to prvo ovoproljetno na Ruskovićima imali su nogometaši Žrnova …Ugostili su Gusara iz Komina i doživjeli poraz…. Naizgled uvjerljiv ali treba znati da je momčad trenera Nikše Skokandića još u samoj završnici imala 'aktivan' rezultat ,  a onda su im 'popustili konci'…Gosti su najprije iz svog drugog penala ,a potom iz jedne nesmotrenosti domaće obrane postigli dva gola … Za Gusar strijelci su bili  I.Medak, N.Vlahović, S.Vlahović i D.Dodig, dok je za smanjenje rezultata  krajem prvog poluvremena (1:2) nakon lijepog prodora i dodavanja Arijana Pandurice strijelac je bio Šimun Šulentić.

Omladinac i Grk pak vraćaju se sa gostovanja kući sa ukupno sedam primljenih i niti jednim postignutim golom.

Grk je kod ONK Metkovića primio tri gola (D.Jelavić dva puta i L.Borovac) , dok su Lastovci na Grudi protiv Slavena primili jedan gol više od Potomjana, po dva u svakom poluvremenu ( I.Kovačević, N.Dragić dva puta i Ž.Batista)

Uskoro FOTO sa Ruskovića sa utakmice Žrnovo – Gusar

Rezultati 16.kola:

Croatia – Hajduk 1932  2:1, Žrnovo – Gusar  1:4, ONK Metković - Grk 3:0,   Jadran 1929 – Maestral 2:0, Slaven – Omladinac 4:0 , Orebić – Župa dubrovačka 0:0 . Slobodan Konavljanin.