KPK JE PRVAK HRVATSKE ! Mlađi kadeti u finalu pobijedili Jug CO 14:9 ! Sve pojedinačne nagrade stižu u Korčulu ! Toni najbolji igrač, Marijan najbolji strijelac , Robert najbolji vratar !

Kategorija: Vaterpolo Kreirano: 19 Veljača 2017 Objavljeno: 19 Veljača 2017

SPLIT - E ovaj put nije bilo po onoj otrcanoj metafori  o  ' srebru zlatnog sjaja' , nego u Korčulu stiže  'zlato zlatnoga , da ne može biti zlatnijeg sjaja'  !!!!  KPK je prvak Hrvatske u mlađe-kadetskoj kategoriji ! U Finalu,   u nezaboravnoj utakmici, pobijeđen je veliki protivnik, vršnjaci velikog  Jug CO rezultatom 14:9 ! Kakva utakmica, za anale…

Kapekaši su sjajno , gotovo uraganski krenuli ,imali nakon prve četvrtine vodstvo  5:1 , činilo se da su već tada gotovo pa 'dotakli nebo'... A onda u onoj drugoj, često i prijelomnoj četvrtini,  kada se moraju mijenjati kompletne postave,  ' jugaši'  uzvratili više nego istom mjerom (6:1) ... Za  kapekaško 'triježnjenje' i ' spuštanje na zemlju '.  Sa  vodstvom jugaša otišlo se u drugo poluvrijeme ,a  onda su se mladići trenera Marjana Kosovića i Marinka Bojića  više nego uspješno vratili na pobjedničke zlatne staze , riješivši zadnje dvije četvrtine utakmice uvjerljivo u svoju korist…

Prvaci tako ostaju prvaci , prošle sezone u kategoriji nada , sada uzrasno  'skalinom više'  nastavili su dominaciju hrvatskim vaterpolom i u ovoj kategoriji . Sjajno !  Igračima , trenerima , upravi i naravno korčulanskim navijačima , koji su protekla tri dana okupirali poljudski bazen , svima – kapa dolje !

U finalu u redovima  KPK  najbolji strijelac bio je Toni Mozara sa 5 golova,  Marijan Duhović  dao je 4, Daniel  Caktaš 3 , a  Domagoj Čale  2 gola.

Uz ekipni pobjednički pehar sve pojedinačne nagrade stižu večeras  katamaranom u Korčulu !

Toni Mozara je proglašen najboljim igračem PH-e , Marijan Duhović  je najbolji strijelac , a najbolji vratar Robert Fiorenini !  Još jedan dokaz  da su kapekaški mlađi-kadeti najbolji  u Hrvatskoj!